آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار رئیس دانشگاه فنی حرفه ای مائده با ایشان اظهار کرد: من در گذشته سفری به ژاپن داشتم برای من سوالی پیش آمده بود با وجود بمبی که روی سر این مردم ریخته شد، در عرض سی یا چهل سال چکار کردند که چنین تحولی در این کشور به وجود آمده است و پاسخ سوالم را گرفتم.

وی افزود: آنچه برای آن ها مهم است پیشرفت و توسعه کشورشان است، حتی  آن سرمایه گذاری که برایشان سرمایه گذاری می کند به فکر سود خودش هم هست اما پیشرفت کشور هم برایش مهم است،  این باعث پیشرفت کشورشان شده، متاسفانه در کشور ما الان سود فردی و شخصی از هر چیزی مقدم تر است باید این دیدگاه ها عوض شود.

امام جمعه گرگان گفت: یک مرتبه در کشورمان سرمایه ها به سمت دلار و سکه می‌رود و هر که هر چه دارد می‌دهد دلار می‌خرد، این سود شخصی است با این تفکر ،من غریب به محال میدانم که کشور پیشرفت کند.

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی همه باید توسعه و پیشرفت کشور باشد، افزود: وقتی کشور پیشرفت کند همه بهره مند می شوند اما اگر چنانچه کشور پیشرفت نکند این بازی ها درست می شود وکشور درگیر گرفتاری ها و بی اخلاقی ها می شود.

امام جمعه گرگان گفت: کارهایی که شما انجام می دهید جزء ضروریات یک جامعه توسعه یافته است، اینکه دانشجویان همش در دانشگاه درس بخوانند تا پشت میز بشینند اشتباه است، همین الان کارمندان دولت ژاپن زیر 500 هزارنفر هستند اما در کشور ما چهار الی 5 میلیون نفر هستند.

وی گفت: این ها همه مشکلات اساسی ماست، نباید چهاریا 5 میلیون جمعیت بارش را روی دوش دولت بریزیم. این بار باید به سمت خود مردم بیایدچراکه تورم نیرو در بخش های دولتی موجب فساد می شود این کاری که دانشگاه فنی حرفه ای انجام می دهد انشالله جزو مواردی است که تفکر اینکه کارمند دولت شویم را برگردانیم به این سمت که این کار را انجام دهیم. باید این تفکر را القا کنیم.

امام جمعه گرگان گفت: دانشجویان باید مهارت یاد بگیرند آنقدر این تقاضا ها زیاد شده است دیگر باید بروند دربان شوند بازار کار آن قدر باید گسترده ‌ شود که صاحبان کار و... گسترش دهند اگر به کشورمان علاقه داریم این مبنای فکری و فرهنگی است که باید به این سمت حرکت کنند  و چاره ای ندارند.

وی اظهار کرد: حتی در مسائل دینی هم همین‌گونه است،خودتان بیشتر دقت کنید تا ذهن نسل جوان عوض شود اینگونه نه آنها به جایی می‌رسند نه ما به جایی می‌رسیم. ما نیاز به مهارت در تمام زمینه ها داریم مثلا بخش کشاوزی چون این کشاورزی که ما الان داریم هم آب را از بین می‌برد هم خاک را از بین می‌برد و به آن لطمه می‌زند.

امام جمعه گرگان گفت: امسال سیل و بارندگی ها کمک کرد وگرنه آب های زیرزمینی فروکش کرده است و موجب می شود آب های زیرزمینی ما شور شود، تفکر اینکه انسان ها باید به سمت کسب مهارت بروند در تمام زمینه ها و بخش های مختلف این امید را داریم.

وی گفت: آقای رئیس جمهور می گفت آمارهای به دست آمده رشد اقتصادی را نشان می دهد ممکن است در ظاهر مردم با گرانی مواجه باشند اما امار این را نشان می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید