عید قربان در جایگاه بی‌بدیل خویش، توأم با درس ایثار و فداکاری، نوع‌دوستی و کنار گذاشتن خواهش‌های نفسانی است تا آدمی بهتر بتواند مشکل و گرفتاری دردمندان و گرفتاران را درک کند و بدون چشمداشت و منت گذاشتن و البته بر اساس تکلیف شرعی و انسانی به یاری آنان بشتابد.

در ایام خجسته عید قربان اهل سنت خود را مقید می دانند به دید و بازدید اقوام بپردازند.از اینرو حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان برابر سنوات گذشته دراین ایام با حضور در شهرهای مختلف استان و دید و بازدید از عزیزان اهل سنت ضمن تبریک عید سعید قربان این سنت حسنه دید و بازدید را به نحو شایسته انجام داده و دراین دیدارها بر اهمیت مسئله مهم وحدت و انسجام بین اقوام مختلف در استان تاکید داشتند.

امسال نیز نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با حضور در شهرهای سیل زده گمیشان و آق قلا و دیدار با خاندان شاهد و شهدای خدمت ، علماء و مردم از نزدیک در روند بازسازی مناطق سیل زده قرار گرفته و همانند دیدارهای گذشته طی سخنانی حفظ وحدت را موجب خشنودی خدای متعال و اشرف کائنات محمد مصطفی (ص) برشمرده و همگان را به پرهیز از تفرقه و نفاق که از اهداف دشمنان اسلام است تشویق و ترغیب می نمودند.

وی در دیدار با خاندان شهدای خدمت یادآور شد :این سیل، خساراتی برای استان‌مان داشت اما از طرف دیگر جلوه‌هایی از وحدت و همدلی در حادثه خودش را نشان داد که شاید از برکات این حادثه بود. حادثه سیل نشان داد ملت ما یکپارچه و متحد هستند.

آیت الله نورمفیدی در حاشیه این دیدار ها در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز گلستان از زحمات خادمین به حادثه سیل گلستان وصبر و بردباری مردم خوب ترکمن صحرا تقدیر و تشکر نمود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید