امام جمعه گرگان گفت: باید ابعاد شخصیتی امام راحل به نسل سوم و چهارم منتقل شود و جوانان ما امام راحل را بشناسند.

 آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر اظهار کرد: روزه از جمله عباداتی است که انسان همیشه در حال عبادات است لذا خواب مؤمن عبادت و نفس‎های او تسبیح خداوند است.

وی با بیان اینکه یک ماه را پشت سر گذاشتیم و امروز روز عید بندگی است، افزود: امت اسلامی و مسلمانان جهان که یک ماه بندگی را تجربه کردند امروز را عید می‎دانند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه مؤمنان روزه‌دار امروز جایزه‌های خود را دریافت خواهند کرد، گفت: امیدوارم مؤمنان در روز عید فطر از جایزه بندگی برخوردار شوند.

آیت الله نورمفیدی اذعان کرد: امام صادق(ع) در سفارش به یکی از یاران خود به سه نکته خواندن نماز اول وقت، احسان به پدر و مادر و جهاد تأکید کردند.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان با اشاره به اینکه خداوند بعد از امر به بندگی خداوند به احسان و نیکی به پدر و مادر توصیه کردند، گفت: هر کسی می‌تواند اهل جهاد باشد و جهاد تنها مختص میدان جنگ نیست.

وی یادآور شد: تلاش کردن برای راه خدا به معنای جهاد است لذا همه اعم از زن، مرد، پیر و جوان می‌توانند اهل جهاد در راه خداوند باشند.

 

* خدمت امام راحل به کشور و ملت در تاریخ بی‎سابقه بوده است

 

آیت الله نورمفیدی متذکر شد: روز 13 خردادماه سال 1342 همزمان با روز عاشورا بود و درحالی‌که آن روزها کسی جرأت انتقاد از شاه و آمریکا را نداشت امام راحل در مدرسه فیضیه سخنرانی کوبنده داشتند و شاه و آمریکا را مورد تهاجم قرار دادند که دو روز بعد از آن شبانه به منزل امام راحل آمدند و ایشان را از قم به حبس و سپس حصر فرستادند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در این راستا قیامی اتفاق افتاد و جمعی از مردم ورامین که به سمت تهران حرکت کرده بودند در 15 خردادماه به شهادت رسیدند.

وی به 14 خردادماه سالروز ارتحال امام راحل اشاره کرد و گفت: باید ابعاد شخصیتی امام راحل به نسل سوم و چهارم منتقل شود و جوانان ما امام راحل را بشناسند و اینطور نباشد که با توجه به برخی مسائل و مشکلات روی امام راحل قضاوت شود.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان تأکید کرد: برای هر ملتی بعد از هر انقلابی مشکلات وجود داشته است اما خدمتی که امام راحل به کشور و ملت کردند در تاریخ بی‎سابقه بوده است.

 

*رهبر انقلاب نشان دادند از شایستگی و تدبیر برای جایگاه رهبری برخوردارند

 

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: در روز 14 خردادماه مجلس خبرگان رهبری جلسه‎ای را برای انتخاب رهبری تشکیل دادند و بسیاری از افراد دل‌خوش کرده بودند که کار به‌جایی نخواهد رسید اما به لطف خداوند انتخاب مجلس خبرگان طی 30 سال اخیر در عمل نشان داد که رهبر معظم انقلاب به‌خوبی از شایستگی و تدبیر لازم برای منصب و جایگاه رهبری برخوردار هستند.

وی ابراز کرد: پس از انقلاب اسلامی مشکلات و فراز و نشیب‎های بسیاری داشتیم اما درعین‌حال با فرماندهی رهبر معظم انقلاب این مقاطع را طی کردیم و مقطع کنونی شاید آخرین مرحله‎ای باشد که در آن قرار داریم و مقام معظم رهبری نیز فرمودند مشکل داریم اما بن‎بستی وجود ندارد.

امام جمعه گرگان با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و رحلت امام بیان کرد: مردم با حضور پرشور خود نشان دادند باوجود همه مشکلات در صحنه هستند.

آیت الله نورمفیدی بر لزوم شناسایی ریشه‎های مشکلات کشور و اقدام برای رفع آنها تأکید کرد و افزود: امیدواریم مشکلات فعلی کشور اعم از مشکلات اقتصادی، بیکاری و امثال آن باتدبیر مسؤولان و همراهی و همدلی همه اعم از دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه به نفع ملت حل شود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید