آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز گلستان دررابطه با سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: آن روز روز بسیار سختی بود شب به ما اطلاع دادند ساعت هشت صبح باید تهران باشیم اما هنوز ارتحال امام اعلام نشده بود، شب که بین راه بودم دائما رادیو قرآن پخش می کرد من حدس زدم حادثه ای که هیچ وقت انتظار نداشتیم رخ داده است. وقتی رسیدیم تهران صبح شده بود ارتحال امام اعلام رسمی شد و تمام ایران یک پارچه اشک بود وآه بود و سوز و گداز. 

در مجلس خبرگان هم همین طور، مجلس طبق قاعده باید تشکیل جلسه دهد برای انتخاب رهبری، آنجا مجلس برگزار شد. فکر کنم در آن زمان مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی هم در مجلس خبرگان بودند مسئله مطرح شد برخی آقایان مواردی را مطرح کردند به رای گیری هم نرسید از ناحیه بعضی ها، تا اینکه شورای رهبری مطرح شد و رای نیاورد راجع به انتخاب یک شخص همان جا آیت الله رفسنجانی داستانی نقل کرد و شاهدی هم گرفت . جلسه ای بود که در محضر امام بودیم آیت الله موسوی اردبیلی، من و آیت  الله خامنه ای و نخست وزیر هم بود و صحبت هایی هم شد؛ امام (ره) به توانمندی مقام معظم رهبری اشاره کردند که ایشان هست شما ناراحت نباشید، به عنوان رهبر آیت لله خامنه ای را مطرح کردند ایشان اول شدید انکار کرد چرا من و زیر بار نمی رفت. من این موضوع را نزد خودشان هم گفتم.

به لطف الهی مجلس بسیار مهمی با حضورفقهایی بزرگی که حضور داشتند برگزار شد، مسئله مطرح وبه رای گذاشته شد و ایشان در حد بالا نزدیک به اجماع جمع حاضر رای آورد.

در آن مجلس نگرانی ها از عزای خود امام و مصیبتی بود که برای جهان رخ داده بود و اینکه بعد از ایشان چه می شود ؟ در این سی سال باید بگوییم انصافا مشکلاتی که برای کشور پیش آمد خیلی بیشتر از زمان حضور حضرت امام (ره)  بود.به لحاظ کمیت حوادث و هم به لحاظ کیفیت حوادثی که برای انقلاب درست کردند الحمدالله با درایت مقام معظم رهبری و با اسقامت و صلابت ایشان و تیزهوشی ایشان همه دست به دست هم داد وکشور را از این مراحل نجات داد. شاید این بساطی هم که درست کردند آخرین حربه دشمنان باشد همین مسائل تحریم که گفتند کاری می کنیم ایران از پای در بیاید انشاالله آخرین توطئه ها باشد و بفهمند با ایران با این توطئه ها نمی توانند کاری کنند.

در این سی سال از خیلی عقبه ها رد شدیم انشالله در این عقبه هم با هدایت های رهبری عبور خواهیم کرد و حتما ملت ما شرایط را خوب درک می کند هم تاریخ کشور را خوب می داند به هر حال این مقطع تاریخی از حساس ترین مراحل تاریخی است و این کشور اگر می خواهد در تاریخ بماند باید از این مرحله عبور کند وصبر کند.

  انشالله خداوند این نظام را مستدام نگه دارد و پرچم آن به دست مقام معظم  رهبری به امام زمان (عج)تحویل داده شود.  

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید