احتمالا امشب آخرین شب ماه مبارک رمضان باشد، سالکان طریق حقیقت و رهروان راه بندگی حق برای ارتباط با خدا و مخصوصا نماز امتیازات خاصی قائل بودند در مورد پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین این مطلب وارد شده است که همسران رسول خدا(ص)  نقل می کنند پیامبر اکرم (ص) میان ما نشسته بود وقتی موقع نماز که می شد دیگر نه پیامبر ما را می شناخت و نه  ما پیامبررا، یعنی آن قدر در جذبه عبادت خدا قرار می گرفت که چهره رسول خدا تغییرمی کرد. این نکته بسیار مهمی است که برای نماز اهمیت ویژه ای قائل باشند برای عبادت، این در مورد همه ائمه(ع) ما همین طور هست.

امام موسی بن جعفر (ع) در زندان آن چنان خدا را عبادت می کرد که روز از شب و شب از روز برایش مشخص نبود، این درس بسیار بزرگی است.

راوی می گوید شبی در میان مسجدالحرام مشغول طواف بودم دیدم ناله جانسوزی از اطراف بیت بلند می شود گوش دادن دیدم مناجات می کند عرض می کند خدایا چشم ها همه در خواب است ستارگان در آسمان خودنمایی می کنند و پادشاه همیشه زنده و نگه دارنده عالمی، تمام پادشاهان در این وقت شب در خانه خود را می بندند دربان می گذارند و اما لکن درِ خانه تو این وقت شب باز است و در را نمی بندی؛ مثل همه پادشاهان و قدرتمندان عالم که این وقت شب در خانه هایشان را می بندند تو در خانه ات باز است تا بندگانت در خانه ات بیایند متوسل به رحمت تو شوند دست در دامن عفو تو بگذارند یا ارحم الراحمین و بعد شروع کردند اشعاری را به خواندن  همه مردم اطراف خانه تو خوابیده اند اما خدایا تو خواب نیستی .

خدایا خودت امر کردی ما دعا کنیم و در خانه ات بیاییم ما را از خودت محروم نکن خدایا اگر بنا باشد تو نگاهت به بندگان خالصت باشد پس بندگان گنه کارت به کجا روی بیاورند، خدایا به ما توجه کن عنایت کن دراین شب های ماه مبارک رمضان و این شبی که احتمالا شب آخر ماه مبارک است.

به تمام خواهران و برادران مسلمان عرض می کنم که ماه رمضان در حال تمام شدن است چه کردیم در این ماه؟ چه بهره بردیم؟ با دلمان چکار کردیم؟ آیا دلمان را شستشو دادیم؟ بدخواهی ها و ... را از دلمان بیرون ریختیم؟ ما اول ماه مبارک رمضان فرقی نکردیم حتما بندگان روزه گیر خداوند به این موضوع توجه دارند خودشان را اصلاح کنند خدایا ما را از بندگانی قرار بده که در این ماه توانسته باشیم تا حدودی خود را اصلاح کرده باشیم معلوم نیست تا ماه رمضان آینده زنده باشیم.

 اگر این ماه رمضان آخرین ماه رمضان ما هست خدایا ما را ازنظر لطف خودت دور نگردان و از طرفی امشب شب چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی است، مرد بزرگی که واقعا قدم در راه انبیا و ائمه گذاشته بود از همه چیز گذشت حتی از خودش هم گذشت تا به راه تو کمک کند، راه تو را زنده کند. این مرد بزرگ حق بزرگی به گردن همه امت های اسلامی و غیر اسلامی دارد خداوندا این ذریه رسول خدا (ص) را با اجداد طاهرینش محشور بفرما. خداوندا این راهی که برای ملت گشود که استقلال و عزت و عظمت و پیشرفت کشور را مدنظر داشت همه آنچه مقصود و مطلوب مرد بزرگ بود برای ما حاصل بفرما.  

14 خرداد بود خبرگان جمع شدند برای تعیین رهبری که خدا این توفیق را به همه داد که واقعا توانستیم انتخابی انجام دهیم و شخصی را برای این مقام برگزینیم که امروز بعد از سی سال نشان دادند فرمانده و رهبری شایسته هستند. خدایا کشور ما را روز به روز پیشرفته تر و متعالی تر در تمام زمینه ها علمی و غیر علمی، سیاسی، اقتصادی قرار بده. این نظام را تا زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) مستدام بدار و انشالله پرچم این کشور را با دست پر توان رهبر انقلاب خدمت حضرت ولی الله اعظم تقدیم بگردان.  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید