امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی از لحاظ قانون اساسی و در نگاه امام راحل جایگاه ویژه‎ای دارد و در رأس امور است، گفت: مجلس در رأس امور است مشروط به آنکه به وظایف و مسؤولیت‎های خود به درستی عمل کند.

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی‌سیاسی نماز جمعه گرگان، بر خرید کالای تولید داخل و استمرار حمایت از کالای ایرانی تأکید و اظهار کرد: تا زمانی که تولید در کشورمان رونق پیدا نکند مشکلات داخلی ما حل نخواهد.

وی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان باید به فکر تقویت ارتباط بین خود و خدا باشیم و نماز می‌تواند در این مسیر بسیار حائز اهمیت باشد.

امام جمعه گرگان  به روز سوم خرداد؛ سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد: در دفاع مقدس مدت‌ها خرمشهر در اسارت نیروهای بعثی قرار گرفت و ۵۷۸ روز در اختیار نیروهای بعث بود.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: در هشت سال دفاع مقدس ما تنها با رژیم بعث روبه‌رو نبودیم و ۴۰ کشور دیگر نیز به آن کمک می‌کردند و شرایط طوری بود که رژیم بعث تصور نمی‎کرد که روزی خرمشهر از دست آنها خارج شود.

وی افزود: رزمندگان ما با اتکا به اسلام و ایمان به خدا توانستند خرمشهر را از دست رژیم بعثی آزاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان به شب‌های قدر اشاره کرد و گفت: شب‌هاس قدر یک سنت اسلامی است و مسلمانان شب قدر را محترم می‌شمارند و این شب روز نخست مقدرات انسان است.

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد : در این شب‌ها با دلی پاک در مکان‌هایی که دعا و با خداوند استغاثه می‌شود با خداوند راز و نیاز کنیم چراکه این شب می‌تواند در مقدرات سال انسان تاثیر بگذارد.

 

تنها راه ملت ایران مقاومت در برابر دشمن است

 

وی با اشاره به هیاهوهایی چند هفته گذشته و  شایعه جنگ بین ایران و آمریکا، متذکر شد: برای عده‌ای مسلم شده بود که آمریکا حمله خواهد کرد و در منطقه نیز برخی کشورها، آمریکایی‌ها را برای حمله به ایران تحریک و ترغیب می‌کردند.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: حتی رئیس جمهور آمریکا از طریق سوئیس به ایران برای مذاکره شماره تلفن داد و با این کار می‎خواستند ایران را در یک مخمصه جنگ و یا مذاکره قرار بدهند لذا این مسأله موجب شد برخی جنگ را محتمل بشمارند‌.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سه راه جنگ، مذاکره و مقاومت را مطرح کردند، افزود: جنگ آمریکا با ایران شدنی است و آمریکایی‎ها به اهداف خود در سوریه و عراق نرسیدند لذا جنگ برای آنها در منطقه منتفی است، معظم‎له همچنین تاکید کردند که آمریکا به دنبال مذاکره است و مذاکره با آمریکا سم است و مذاکره با «ترامپ» سم سهمگین و اعظم است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه از مقاومت در 40 سال گذشته زیان ندیدیم، افزود: تنها راه ما در برابر دشمن مقاومت است و آیا باید پس از 40 سال مقاومت در برابر آمریکایی‌ها دست دراز کرده و با آمریکا مذاکره کنیم، این کار بی‌عقلی است.

وی بیان کرد: آمریکا از هیاهویی که به راه انداخته بود عقب‎نشینی کرده و انصارالله یمن به مراکز نفتی عربستان حمله کرد و در امارات نیز چند نفتکش منفجر شد و فرامین مقام معظم رهبری  هم سبب عقب‎نشینی آمریکایی‌ها شد.

آیت الله نورمفیدی افزود: چند روز گذشته وزیر خارج آمریکا بیان کرده که آقای ترامپ به دنبال جنگ نیست و ما به دنبال مذاکره جدید با ایران هستیم این مهم نشان می‌دهد مقاومت و ایستادگی منجر به عقب‌نشینی قلدرها می‌شود.

 

 شفاف‌سازی در امور سرلوحه نمایندگان مجلس باشد

امام جمعه گرگان به هفتم خردادماه روز مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: مجلس شورای اسلامی از لحاظ قانون اساسی و در نگاه امام راحل جایگاه ویژه‎ای دارد و در رأس امور است.

وی نظارت، تحقیق و تفحص و مبارزه با فساد را از وظایف مجلس دانست و اذعان کرد: آیا مجلس آنطور که باید به وظایف خود عمل کرده است؟

 

آیت الله نورمفیدی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی گفت: براساس این اصل شرکت‎های دولتی باید به فروش برسد تا با فروش آنها، علاوه‎بر تداوم فعالیت این شرکت‎ها از انحصار دولت خارج شود و با فعالیت بخش خصوصی اشتغال، تولید و کار رونق بگیرد که متأسفانه تاکنون این مهم محقق نشده است.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید در خصوص اصل 44 قانون اساسی تحقیق و تفحص کند، تأکید کرد: در حقیقت اصل 44 قانون اساسی به نفع کشور و منافع کشور بوده است و بنا بود با فروش شرکت‎های دولتی، بخش خصوصی آن را مدیریت کند و تولید و اشتغال رونق بگیرد اما متأسفانه حتی در فروش این شرکت‎ها، قیمت‎ها واقعی نبوده و مجلس شورای اسلامی باید در این خصوص پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه در انتخابات افرادی که وارد صحنه می‎شوند از ابتدای ورود به عرصه انتخابات تا پایان اتمام دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی باید شفاف‎سازی را در دستور کار قرار دهند، گفت: مجلس در رأس امور است مشروط به آنکه به وظایف و مسؤولیت‎های خود به درستی عمل کند.