آیت الله نورمفیدی در سخنرانی روز هشتم ماه مبارک رمضان مسجد جامع گلشن گرگان :از مسائلی که در رابطه با حضرت ولی عصر (عج) باید توجه شود و آگاهی بهتری پیدا کنیم این است که زمان ظهور و پیروزی با هم مقارن هستند یا نه؟ یا اینکه نه زمان ظهور آن حضرت با پیروزی و برقراری حکومت جهانی واحد با هم فرق می کند؛ قطعا دومی خواهد بود.

 زمان ظهور و پیروزی با هم فرق می کند امام زمان (عج) ظاهر می شود و مسائلی پیش می آید و به پیروزی نهایی می رسد. امام زمان (عج) هدف اصلی اش برقراری یک حکومت واحد در روی زمین برمبنای توحید و ایمان به خدا و عدالت است، این کار ساده ای نیست و سخت است.

همان طور که برای همه انبیا هم بود، حضرت موسی وقتی آمد آنقدر برایش درد سر درست کردند تا به جریان آخر رسید همه انبیا اینگونه بودند  حتی پیامبر اکرم (ص)وقتی مبعوث به رسالت شد اول مشکلات زیادی در مکه داشت.

هر کدام از انبیا که می آمدند در مقابل آن ها عده ای درگیری به وجود می آوردند امام زمان (عج) هم مستثنی نیست، وقتی حضرت ظهور می کند ظالمان در دنیا هستند قارون ها و مستکبران در جامعه هستند منتهی  قارون و فرعونی که آن روزها ضعیف شده اند، امام زمان (عج) هم وارد جنگ می شود واین نمرودها و فرعون ها و ... را از سر راهش بر می دارد و با آن ها می جنگد همان طور که همه انبیا می جنگیدند.

 83 غزوه برای رسول خدا به وجود آوردند که پیامبر(ص) گاهی شکست می خورد گاهی پیروز می شدند برای امام زمان (عج)هم پیش می آید این طور نیست همین امروز که ظاهر شدند همه چیز حل شود و هیچ مشکلی وجود نداشته باشد بنابراین منتظرین امام زمان (عج) باید خودشان را آماده کنند برای امام قائم نه برای امام غایب که همه چیز را حل کند و شما بر سر سفره آماده بروید. کسی که چنین انتظاری داشته باشد قیام امام را نفهمیده است.

اینگونه نیست تمام مشکلات را ایشان حل کند، این همان کاری است که بنی اسرائیل با موسی کردند بنی اسرائیل هم  خیلی دلشان می خواست فرعون نابود شود چون ظلم زیادی به آن ها شده بود اما حاضر نبودند یک قدم همراه موسی بردارند.

در آیات قرآنی آمده است که بنی اسرائیل وقتی از دریا نجات پیدا کردند به جایی رسیدند که حضرت موسی گفت وارد این شهر شوید گفتند در این شهر قلدرها و ظالمان هستند ما نمی رویم تو با خدای خودت برو بجنگ هر وقت تمام شد ما می آییم.   

بعضی از منتظرین امام زمان (عج) اینگونه هستند می خواهم بگویم انتظار خرج دارد کسی که ادعای انتظار ولی عصر (عج) را دارد باید خود را آماده کند برای چنین صحنه هایی، بنی اسرائیل وقتی با حضرت موسی مخالفت کردند 40 سال در بیابان سرگردان بودند.

اینگونه نیست که امام زمان (عج) بیاید و بدون هیچ مشکلی جهان را بگیرد و ما هم برویم بر سر سفره آماده بشینیم، خیر اینگونه نیست. زمان ظهور با زمان پیروزی فاصله ای دارد.  

امام زمان (عج) با مشکلات باید دست و پنجه نرم کند اما یاوران هم با او هستند مومنین و با صلابت و همچون کوهی امام زمان (عج) را همراهی می کنند.  

جریان بازگشت حضرت امام وپیروزی امام بهترین مثال است امام 12 بهمن سال 57 بعد از 15 سال غیبت و تبعید وارد کشور شد در این ده روزی که تا پیروزی انقلاب بود اتفاقات زیادی رخ داد یکی کودتای نظامی که توسط نظامیان رخ داد منتهی توفیق پیدا نکردند وگرنه سران ارتش به دنبال کودتا بودند اما دیدند سربازخانه ها خالی شده با چه کسی می خواستند کودتا کنند؟ از این مهم تر حکومت نظامی است که 21 بهمن رژیم اعلام کرد، بنا داشتند همه مردم را به خانه هایشان بفرستند و بریزند و امام راحل و بزرگان آن روز را جمع کنند به یک جزیره دور افتاده ای منتقل کنند آن حکومت نظامی به این دلیل بود.

امام دستور داد مردم توجه نکنند و وارد خیابان ها شود و مردم عمل کردند، البته عده ای با این دستور مخالف بودند که اگر مردم به خیابان ها بیایند حمام خون راه می افتد می گفتند امام 15 سال در کشور نبوده اوضاع کشور را نمی داند اگر مردم بیایند در خیابان ها کشتار عجیبی رخ می دهد .

شخصی در منزل آیت الله طالقانی حضور داشته و این صحنه را دیده است که ایشان به حضرت امام زنگ می زند که تصمیم شما خطرناک است  از تصمیم خود برگردید کسی که این موضوع را نقل کرده می گوید دیدند آیت الله طالقانی بعد از اتمام تماس تلفنی روی زمین نشست زانوی خود را بغل کرد و سرش را روی زانو گذاشت و در حال فکر بود، از ایشان سوال کردیم چه شد آیا امام تندی کرد؟ آیت الله طالقانی می گوید نه وقتی من اصرار کردم به این موضوع امام خمینی (ره)گفت احتمال بده من از جایی دستور گرفته باشم، معلوم است از امام زمان(عج) دستورش را گرفته است.

امام زمان (عج) هم که می آید این گونه نیست دردسری وجود داشته باشد آن 313 نفر شب و روز در تلاشند و خستگی برایشان معنی ندارد و مثل پروانه دور او می چرخند شاید قوی تر از مالک اشتر که امام علی (ع) در موردش می فرماید اگر کوه بود کوهی استوار بود اگر سنگ بود سنگی سخت بود وبا هیچ چیز نمی توانست بشکند.  

سفره آماده ای وجود ندارد حالا باید ببینیم آیا منتظر چنین امام زمانی (عج) هستیم یا نه؟

ظهور امام زمان (عج) این است، مشکلات و سختی ها دارد اما در روایات ما آمده است و برخی بزرگان می گویند امام زمان وقتی که می آید فقط جنگ و شمشیر است.

 

یکی از روایات این است که وقتی امام زمان (عج)  می آید فرزندان و قاتلان حسین را می کشد به امام صادق (ع) و امام باقر(ع)  هم مستند می کنند راوی می گوید از حضرت رضا (ع) سوال شده که آیا این روایت درست است امام رضا (ع) هم می گوید بله درست است در حالی که این روایت جعلی است، 23 روایت در این زمینه وجود دارد برخی مستند به امام صادق (ع) و برخی مستند به امام باقر(ع)  است، بعضی ها هم مستند به امام رضاست، این ها از نظر سندی درست نیست برخی از این روایات را افراد فاسد العقیده نقل کرده اند.

در روایت دیگری که نقل شده از سوی معاندینی که با اهل بیت(ع) دشمن بودند چنین نسبت هایی به اهل بیت(ع) می دادند که چهره شان خراب شود، در این روایت آمده وقتی امام زمان (ع) می آید بنی امیه فرار می کنند و به روم پناهنده می شوند امام زمان(عج) به روم نامه می نویسد که باید این ها را برگردانی آن ها هم وقتی نامه امام زمان(عج) به دستشان می رسد این ها را برمی گردانند آن وقت امام زمان (عج)تمام مردان را  می کشد و شکم زنان حامله را پاره می کند این ها در روایاتی که به ائمه(ع) نسبت می دهند تا مردم باور کنند که نادرست است.

اگر فردی 30 نسل قبل در در کربلا و جنگ با امام حسین(ع) حضور داشته باش با فرض اینکه با فعل این کار هم موافق باشد اما آیا درست است که مجازات شود؟ بزرگان اهل تحقیق تک تک این سندها را بررسی کرده اند و مشخص کرده اند که این سندها دروغ است با سیره امام زمان (عج) هم جور در نمی آید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید