سخنان آیت الله نورمفیدی در سخنرانی روز هفتم ماه مبارک رمضان در مسجد جامع گلشن گرگان :دیروز به این سوال پرداختیم که امام زمان چگونه می خواهد دنیا را بگیرد. به این دو مورد اشاره کردم که اگر امام زمان (عج) تنها باشد این اشکال وارد است و دوم اینکه زمانی که امام زمان (عج)  وارد می شود خدا هست و مثال هایی هم آوردم که خدا وارد عرصه می شود و از حق دفاع می کند.  

ملائکه هم همراه حضرت ولی عصر (عج) هستند، سومین ناصر امام زمان (عج)  رعب است ترسی که در دل دشمنان امام زمان(عج) می افتد در روایات داریم قائم ما نصرت می شود با رعب و ترسی که در دل دشمنان می افتد.  

در جنگ بدر خدا در آیه شریفه 151 آل عمران می فرماید :خدا به ملائکه وحی کرد من هستم با شما دل مومنین را محکم کنید، من در دل دشمن رعب می اندازم.

 در همین انقلاب خیلی ها از رعب فرار کردند هنوز ارتش شاهنشاهی با یال و کوپالش در کشور بود اما خیلی ها فرار کردند تا گیر خشم مردم نیفتند.

 

 

بعد از جنگ احد، مسلمانان در مدینه بی خبر از همه جا حضور داشتند و مشرکان قصد حمله به مدینه را داشتند  پیامبر(ص) فرمان بسیج داد با اینکه عده ای زیادی شهید شده بودند دوباره دستور حرکت داد اینجا هم خدا می فرماید ما در دلشان رعب می اندازیم حال چه چه اتفاقی افتاد؟ فردی بود به نام معبد خزاعی که شاید مسلمان هم نشده بود اما به پیامبر (ص)کمک می کند پیامبر(ص) تا حرکت می کند نزد پیامبر(ص) آمد از ماجرا با خبر شد و نزد دشمنان رفت و به آن ها گفت به سمت مدینه نیایید پیامبر (ص)به سمت شما می آید و مصمم است و ترس در دل هایشان افتاد آن ها هم گفتند این ها که شکست خوردند چگونه آمدند و برگشتند.

پیامبر (ص)فرمود :ما در دلشان رعب  وحشت می اندازیم چون به خداوند وصل نیستند پناهگاه درست و حسابی ندارند آدم مومن پناهگاه دارند اما مشرکان هزاران خدا دارند در جریان حادثه طبس حضرت امام (ره) در تمام مبارزاتش ترس به او دست نداد چون تکیه گاهی به نام خدا داشت اما کارتر در جریان شکست در کتابی نوشته بعد از آن شکست من هنوز که هنوز است شبها کابوس می بینم.

امام زمان (عج)چرا غیبت کرد؟ فلسفه و علت اصلی غیبت امام زمان (عج) چه بود؟ چون زمینه آماده نبود برای ظهور امام زمان(عج) و اجرای کار اصلی و جهانی. چون زمینه آماده نبود می خواستند امام زمان (عج) را بکشند لذا مسئله غیبت پیش آمد اگر بخواهیم دنبال این باشیم چه کسی می تواند موجب ظهور حضرت شود چون زمینه مهیا نبود امام زمان (عج)غیبت کردند و زمانی که زمینه فراهم شود یقینا حضرت ولی عصر(عج)  بدون معطلی خواهد آمد.   

امام زمان (عج)را باید درست بفهمیم و شرایط امام زمان (عج) را درست درک کنیم. غیبت  ظهور حضرت ولی عصر(عج)  مثل غیبت و ظهور امام راحل است امام در سال 43 تبعیدش کردند زمینه آماده نبود از کشور بیرونش کردند سال 57 زمینه آماده شده بود هر  کسی هم که به امام می گفت نروید اما امام فرمود الان وقتش هست به حرف هیچکس هم گوش نکرد 12 بهمن 57 به کشور برگشت حتی به امام گفتند ممکن است هواپیما را در هوا منفجر کنند. خیلی از امرای ارتش افرادی که جنایت کرده بودند فرار کردند و رفتند.

 یکی از چیزهایی که زمینه را آماده می کنند نزول عیسی مسیح از آسمان است  این موضوع بین شیعه و سنی اجماع رسیده است.

وقتی عیسی مسیح نازل می شود تمام اهل کتاب، به امام زمان (عج)  اقتدا می کند این دنیای مسیحیت وقتی بشنوند عیسی مسیح پشت سر امام زمان (عج)نماز خوانده است خیلی تاثیر دارد نزول عیسی مسیح زمینه را برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) آماده می کند.

در آیه ای آمده است هیچ اهل کتابی نیست قبل از اینکه عیسی بمیرد به او ایمان می آورند این چگونه اتفاق می افتد؟ در تقسیر قمی آمده است روایتی از شهر بن حوشد نقل می کند که روزی نزد حجاج بن یوسف رفتم وقتی رسیدم گفت در قرآن آیه ای مرا بیچاره و عاجز کرده هر چه فکر می کنم درست در نمی آید.

من بعضی یهودی ها و مسیحی ها را گردن می زنم اما هیچ  کدام این ها حرفی نمی زنند که نشان از ایمان آوردنشان باشد من به او گفتم آیه را عوضی معنا می کنی. معنی آیه این است عیسی مسیح قبل از مردن به دنیا می آید و همه اهل کتاب به او ایمان می آورند و این درزمانی است که مهدی آل محمد ظهور پیدا می کند آنجاست که اهل کتاب وقتی می بینند عیسی مسیح به امام زمان (عج)اقتدا می کند و نماز می خواند آنجا ایمان می آورند الان نه اینکه ایمان نیاورده باشند ایمانشان درست نیست ولی در آن روز ایمان صحیحی پیدا می کنند.

وقتی من این را گفتم احساس کردم درست می گویند گفتند این تفسیر را از که گرفتی گفتم از امام باقر(ع) این تفسیر را گرفته ام گفت از جای زلالی گرفته ای این حرف را.

مهمترین عامل پیروزی حضرت ولی عصر(عج)آماده شدن زمینه است یکی از چیزهایی که زمینه را آماده می کند ظهور عیسی مسیح است.

 

از برخی روایات استفاده می شود حضرت ولی عصر(عج) عیسی را مامور غرب عالم می کند دیگر چه مشکلی است؟ وقتی همه مسیحیان عالم یا همه یهودیان عالم به امام زمان(عج) بپیوندند می شود آنچه را که در ایران رخ داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید