آیت الله نورمفیدی در سخنرانی روز دوم ماه مبارک رمضان :یکی از مسائلی که در رابطه با حضرت ولی عصر (عج) باید بدانیم این است که زمان ظهور آن حضرت را هیچ کس جز خدا نمی داند و ناگهانی و یک شبه رخ می دهد همان گونه که برای حضرت موسی یک شبه رخ داد، کسی حق ندارد برای ظهور ایشان زمان تعیین کندو وعده دهد. در روایتی نقل شده فردی از امام صادق (ع) وارد شد وقتی وارد شد پرسید آن چیزی که ما منتظر نشسته ایم کی اتفاق می افتد؟ حضرت فرمود کسی حق ندارد چیزی بگوید ان هایی که عجله دارند ان ها هم هلاک می شوند پس چکار می شود کرد؟ اراده خداست این اراده خداست مگر بعثت انبیا به دست کسی است؟ بعثت انبیا دست هیچ کس نبود شبی که موسی آتشی را از دور دید رفت آتش بیاورد اما پیامبر شد خدا مصلحت می دید برای جامعه بشری پیامبری بفرستد با کسی مشورت نمی کرد آن هایی که تسلیم شوند نجات پیدا می کنند تسلیم اینکه در آخر الزمان شخصیتی این چنینی جهان را در اختیار خدا قرار دهد.

در روایت دیگری در کتاب شیخ طوسی نقل شده است امام صادق (ع) فرموده کسی برای امامت وقت تعین کرد ولو شخصیت بزرگی باشد نترس و تکذیب کن.

ما برای هیچ کس وقت تعیین نمی کنیم حتی خود امام زمان (عج)  هم نمی داند وقت ظهورش کی هست و این را فقط خدا می داند، فلسفه این چیست ؟ از روایات استفاده می شود که علمش تنها در اختیار خداست همان گونه که زمان روز قیامت را هیچ کس نمی داند .نکته دوم این مهم است اگر وقت تعین شود و امام زمان نیامد مردم دلسرد می شوند.

هم در میان شیعیان وهم اهل سنت بزرگانی وعده هایی دادند وچیزهایی گفتند یکی از وعده هایی که دادند منطبق می شود با سال 1327 است وقتی چنین انسان هایی وعده میدهند و امام  نمی آید موجب می شود در اصل ظهور حضرت ولی عصر(عج) شک ایجاد شود.

من خودم در این شهر از برخی آقایان شنیدم هرگاه سه تا «عبد» در عراق پیدا شود امام زمان (عج) ظهور می کند این سه تا عبد هم پیدا شدند اما امام زمان (عج)نیامد این موجب شل شدن اعتقادات مردم می شود به همین دلیل ائمه (ع)فرمودند کسی حق ندارد زمان تعیین کند  چون این وقت تعیین کردن ها موجب شبهه می شود. اخیرا یک فلسطینی کتابی نوشته با عنوان نابودی اسرائیل و زمان تعیین کرده که در سال 2022 که منطبق می شود بر سال قمری1443، درآن زمان اسرائیل نابود  می شود، به این ها نباید کسی اعتنا کند و به دستور ائمه(ع) تکذیب کنید.

اینکه من می گویم اعتقادات باید قوی باشد شاید هیچ مسئله ای در شیعه و سنی به اندازه امام زمان(عج) در رابطه با آن روایت نداشته باشیم بعد با این چیزها آن را سست کنیم، ممکن است نام دهبل شاعر را شنیده باشید ، در این دوران برای اهل بیت شعر گفتن کار مشکلی نیست اما در آن دوران که کسی ابراز علاقه می کرد بلا برسرش می آوردند.

دعبل می گوید من محضر امام رضا(ع)  رسیدم گفتم اشعاری سرودم اجازه می دهید بخوانم حضرت گفت بخوان، من اشعارم را خواندم تا به اینجا رسیدم «بالاخره ازشما اهل بیت یک خروج کننده ای قیام خواهد کرد به نام خدا که همراهش برکاتی برای جامعه می آید که وقتی می آید حق و باطل از هم جدا می شود پاداش درستی می دهد» امام رضا (ع) سرش پایین بود و صدای گریه اش را می شنیدم بعد سرش را بلند کرد گفت این شعرهایی که گفتی روح القدوس بر زبانت جاری کرده است آیا می دانی این امام کیست؟ دعبل می گوید من نمی دانم فقط از شما شنیدم چنین شخصی است و زمین را از فساد پاک می کند، زمان آن را هم نمی دانم.

حضرت فرمود دعبل بعد از من پسرم محمد(ص)، بعد از او پسرش علی (ع)و بعد از او پسرش حسن (ع)و بعد از او حجت بن الحسن فرزند چهارم من است. در رابطه با زمان آن هم من از پدرم شنیدم و پدرم از پدرش شنیده و ایشان هم از پیامبر شنیدن جریان ایشان مثل جریان روز قیامت می ماند که هیچ کس نمی تواند از آن پرده بردارد جز خدا، ما هم نمی توانیم.

نتیجه میگیریم به طور کلی از روایات صحیح ما استناد می شود زمان ظهور حضرت ولی عصر(عج) برای هیچ کس آشکار نیست حتی برای خود امام زمان (عج).

عده ای حرف هایی میزنند و مردم  را فریب می دهند همان طور که در مورد قیامت ما دخالتی نداریم در این رابطه هم همینگونه است. همان طور که برای دنیا جوش می زنیم زیاد جوش زدن برای دنیا را منع شد است همان گونه که برای دنیای تان جوش می زنید برای مسائل آخرتتان هم همینگونه باشد که  مهم تر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید