آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار وزیر اقتصاد و دارایی با ایشان اظهار کرد: امروز به چهل سالگی انقلاب رسیدیم چیزی که دو سه قرن بزرگانی در این کشور از زمان میرزا تقی خان امیرکبیر با دیدگاه های مختلف به دنبال عزت و استقلال کشور بودند.

امام جمعه گرگان گفت: پیروزی انقلاب نعمتی بود که خداوند پس از آغاز جریانی که 200 الی 300 سال پیش آغاز شده بود نصیبمان کرد و موسی زمان را به کمک ما فرستاد تا چیزی که دو سه قرن به دنبالش بودند به دست ما برسد.

آیت الله نورمفیدی گفت: بنی اسرائیل به موسی می گوید قبل از اینکه تو بیایی ما را اذیت می کردند و بعد از آمدن تو هم مارا اذیت می کنند اما این دو اذیت با هم تفاوت دارد اذیت قبل از آمدن موسی اذیت ذلت بود ولی اذیت بعد از آمدن موسی عزت بود ما هم قبل از انقلاب به گونه دیگری اذیت می شدیم من در رابطه با این موضوعات برای خودم توجیه قرآنی می کنم اگر امام حسین (ع) در مدینه می نشست و حرکتی انجام نمی داد کاری با او نداشتند اما زمانی که نخواست ذلیل باشد و به دنبال عزت بود دردسرها را دید.

وی خطاب به وزیر اقتصاد ودارایی گفت: ما مردم خوبی داریم این فشارهایی که بر این ملت است اگر جای دیگری بود شاید تحملشان را از دست می دادند که نشان می دهد این ها منشا و ریشه اعتقادی دارند، مسئولان هم در رده بالا مسئولان خوبی هستند اما با توجه به مشکلات تورم و گرانی  انتظارات مردم خیلی بیشتر از این هاست و باید چاره اندیشی شود.

امام جمعه گرگان گفت: من در نمازجمعه هم گفتم انقلاب خیلی چیزها به ما داده است، استقلال و عزت یکی از این چیزهاست، رشد و پیشرفت علمی تا جایی که ما ماهواره هم به فضا پرتاب کردیم و جایگاهی که در منطقه و جهان پیدا کرده ایم با همه این فشارها این پیشرفت ها رخ داده است.

وی تصریح کرد: باید نگاه کنیم استان ما قبل از انقلاب چه زیرساختی از برق و گاز داشت و حالا به کجا رسیده است، من شنیده ام زمین های کشاورزی اینجا بیشتر از گیلان و مازندران است اما میزان آب ما کم تر است.

امام جمعه گرگان گفت: باید ببینیم کشاورزی ما قبل از انقلاب چه بوده و حالا به کجا رسیده است، زهکشی زمین ها کار بزرگی در گلستان بود که در زمان جناب روحانی به انجام رسید.

وی افزود: مابه مردم می گوییم تحمل کنند تا از این گردنه سخت رد شویم و اگر این آخرین گردنه را رد شویم این مسائل حل می شود.

آیت الله نورمفیدی با تاکید بر این نکته که انتظار مردم از مسئولان بیشتر است، ادامه داد: باید دعاکنیم و از خدا بخواهیم توفیق بیشتری دهد تا بتوانیم این مسائل را پشت سر بگذاریم.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید