آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با جمعی از فعالان محیط زیست مازندران و گلستان اظهار کرد: همت شمابرای حفاظت از محیط زیست در حوزه دریای خزر قابل تقدیر است.

 وی افزود: در تعبیرو روایات آمده که نگاه کردن به چند چیزعبادت است یکی چهره پدر و مادر، یکی نگاه کردن به صفحه قرآن و دیگری نگاه کردن به دریاست.

امام جمعه گرگان گفت: این کار شما از یک بُعد دیگر دفاع از دریاست، دریای خزر نعمت بزرگی است که خدا به ما استان های شمالی داده است، سموم و فاضلابی که به دریا ریخته می شود خطرناک است.

وی تصریح کرد: زمانی جلسه ای اینجا برگزار شد با حضورآقای بروجردی و من این نکته را عنوان کردم که سالانه 300 الی 400تن صید میشود و الان دو الی سه تن شده است اگر نگاه عمیق تری به دریا بیندازیم این فاجعه است.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه دریا منبع خدادای است  و باید آن را حفظ کنید، افزود: ما باید بتوانیم برای احیای سواحل در حدی که لطمه وارد نکند از آب دریا استفاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر سرمایه گذاری آمده است و در شهر کردکوی چاه هایی زده است که آب آن شور است و آب ر ا شیرین می کند تا برای منطقه بندرترکمن شیرین شود.

امام جمعه گرگان گفت: قبلا ازرودخانه های اترک آب به سمت استان می آمد ولی سد زده اند که باعث شده گرگان رود خشک شده است، با این کار ورودی دریا را می بندند این دریا منبع خدادادی برای سه استان شمالی است و باید شکرگزار آن باشیم.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که با سمنان داریم مربوط به سرچشمه های زرین گل است، یکی از مباحثی که مطرح شده در این زمینه انتقال آب سرچشمه های زرین گل است که به سمت استان می آمد و ما متوجه شدیم چند سال قبل مخفیانه سرچشمه های زرین گل را تغییر داده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید