آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در جلسه کارگروه ساخت باغ موزه دفاع مقدس اظهار کرد: امیدواریم قصور و کوتاهی هایی که در گذشته در رابطه با  موضوع ساخت مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس اتفاق افتاده است در این جلسه ویژه که با حضوراقای استاندار و نمایندگان محترم و مسئولین و فرماندهان و یادگاران دفاع مقدس برگزار می شود، قصور ترمیم شود و به بهترین وجه و سریع ترین زمان به نتیجه برسد.

وی افزود: آیاتی که اول مجلس توسط قاری تلاوت شد به نظرم مناسب با شرایط فعلی کشور و موضوع جلسه است آیه اول این بود که همه شما باید اقتدا و پیروی کنید از رسول خدا، بهترین الگو، اسوه و پیشوا رسول خداست؛ این آیه آن هم در این زمان خیلی مهم است، همه جوامع تلاش می کنند برای جامعه خود الگو درست کنند و چیزی را به عنوان الگو تحویل جامعه دهند اما قرآن می گوید بهترین اسوه و الگو رسول خداست ، در آیه دوم آمده وقتی احزاب و گروه های مختلف علیه شما هم پیمان می شوند چکاری انجام دهید.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: الان بهترین زمان است تا این آیه را در جامعه خود پیاده کنیم انگار همین الان بر قلب پیامبر(ص) نازل شده است، وقتی گروه ها جمع شدند تا ریشه بنیان نبوی را از بیخ و بن برکنند خیلی ها ترسیدند و لرزیدند اما مومنان وقتی این صحنه را دیدند گفتند این همان چیزی است که خدا به ما وعده پیروزی داده است خدا با تاکید وعده داده است ما به مومنین کمک می کنیم لذا مومنین وقتی احزاب علیه شان اجتماع می کنند می گوید این همان چیزی است که خدا و پیغمبر به ما وعده داده است و خدا و پیامبر راست می گویند این شلوغی ها و اجتماع   مکر و فریب علیه مومنین باعث می شود ایمان این ها بهتر شود؛ بهترین آیه در قرآن که می تواند با زمان ما منطبق باشد همین آیه است.

وی با طرح این سوال که احزاب چگونه علیه مومنین جمع می شوند؟ گفت: مطمئن باشید یکی از دست به یکی های احزب و مهمترین آن تهاجمات فرهنگی است اینکه بیایند فرهنگ را از ریشه نابود کنند چون وقتی فرهنگ نابود شود چیزهای دیگر هم نابود می شود و وقتی فرهنگ را از ما بگیرند همه چیز را از ما گرفته اند.

 

امام جمعه گرگان گفت: راجع به امام حسین (ع)در رابطه با آن تهاجم اسلامی زمینه هایی فراهم کردند فتاوایی گرفتند زمینه سازی کردند تا توانستند این کار را کنند.

وی با تاکید بر اهمیت مسائل فرهنگی اظهار کرد: در بحث مسائل فرهنگی در تمام زمینه ها باید خیلی حساب شده وارد شویم اما برخی ها سطحی نگاه می کنند که خیلی اشتباه است فرهنگ باید اول در ذهن مردم وبعد در احساس و دل مردم ورود پیدا کند تا موثر باشد گاهی وقت ها ما کاری به عنوان کار فرهنگی می کنیم که جامعه پس می زند این کار اشتباهی است که خرج می کنیم و فایده ای ندارد.

امام جمعه گرگان گفت: شهدا انتقال دهنده فرهنگی برای یک ملت هستند که این فرهنگ می تواند موجب بقای یک حکومت باشد.در واقع  شهدا خودشان فرهنگ ساز هستند ، ایده به جامعه می دهند گاهی فکر می کنم اگر کمیل ها و امثال کمیل ها اگر تمام شود دیگر چه کسی است که این ها را منتقل کند؟ این ها اگر نباشند و تمام شود چه کسی است که باید این فرهنگ را منتقل کند.

وی گفت: من گاهی وقت ها تعریف اوجب واجبات می کنم در جلسه ای در شهرستان گنبد هم گفتم تقریب مذاهب از واجب هم واجب تر است چراکه دشمن به دنبال نابودی وحدت ماست همه وظیفه داریم،  اگر تفکر شهدای ما از جامعه گرفته شود چه چیزی می تواند این انقلاب را بیمه کند؟ یکی از چیزهایی که می تواند کشور و انقلاب را نگه دارد و تفکری که باعث شد کشور از زیر یوغ استعمار و استبداد نجات دهد تفکر شهداست، شهدا شمع محفل بشریت هستند، نور و روشنایی می دهند پس تفکر و ایثارشان باید منتقل شود و اگر این ها منتقل شود کشور ما می تواند در برابر همه چیز بیمه شود اگر این ها از بین رود هیچ تضمینی نداریم.

امام جمعه گرگان گفت:  رهبرمعظم انقلاب در روزی که برای اجلاسیه چهار هزار شهید  در خدمتشان بودیم فرمودند استان گلستان یک الگو برای جهان اسلام است، جایی که خون شهدای شیعه و سنی در هم مخلوط شد و تقدیم محضر ربوبی شد،  این یک امتیاز برای استان است و من از اقای استاندارکه سابقه جهادی دارند و از همه مسئولان انتظار دارم  پیگیر بودجه های استانی باشند تا این مرکز فرهنگی به ثمر بنشیند. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید