نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان با حضور در تپه نوراشهدا گرگان ضمن بازدید از مراحل ساخت مرکز فرهنگی طی جلسه ای در جمع یادگاران دفاع مقدس به میزبانی بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس اظهار کرد: پیاده روی اربعین که این روزها شاهدش هستیم از ابتدا اینگونه نبوده ولی از قرن ها قبل زیارت حضرت سید الشهدا مرسوم بوده و علما و مراجع پیاده از نجف به کربلا می آمدند و امروز به یک شکل جهانی درآمده است و می تواند تاثیرات جهانی داشته باشد به شرطی که ما از این موضوع به نحو شایسته ای استفاده  کنیم.

وی افزود: این موضوع می تواند سرمشق و درسی برای ما باشد که بدانیم  نقش شهدا نباید فراموش شود و همیشه باید تابلوی شهدا در جلوی چشم ما باشد و برای مردم روشن گری کنیم.

امام جمعه گرگان ادامه داد: اینکه رزمندگان در لحظه شهادت امام حسین (ع) را زیارت می کنند مشوقی بودکه رزمندگان ما را در هر وادی وارد میکرد، انشالله خدا توفیق دهد شما عزیزان بتوانید یادبودشهدا را به عنوان اثر جاویدان و اینکه همیشه برای نسل های آینده باقی بماند و درس و سرمشق باشد به سرانجام برسانید.

وی افزود: اگر آثار شهیدان باقی بماند شاید بتوانیم با اطمینان بگوییم انقلاب باقی خواهد ماند اما اگر خدایی نکرده این ها مورد غفلت قرار بگیرد آنجاهاست که آدمی باید بترسد فراموشی شهدا باعث شود انقلاب فراموش شود، جریان عاشورا و سفر و اسارتی که اهل بیت داشتند باعث شد کربلا زنده بماند اگر نبود خاموش می ماند و تنها خودش نبود این حرکت باعث شد جریانی در تاریخ به وجود بیاید.

امام جمعه گرگان گفت: انشالله خداوند توفیق دهد این باغ موزه را به سرانجام برسانید و در معرض دید همه مردم قرار دهید، تا مردم دل و جانشان با شهدا باقی بماند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ای در استان برای ساماندهی وضعیت این باغ موزه اظهار کرد: حفظ آثار دفاع مقدس مهم است و برای این امر یا سپاه یا فرهنگ و ارشاد اسلامی باید متولی آن شود.

وی با اشاره به تامین بودجه ساخت این باغ موزه گفت: افردی را که به پیچ و خم های بودجه آشنا هستند پیدا کنید تا راه و کار را پیدا کنند و هزینه های ساخت این باغ موزه تامین شود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید