آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در نشست صمیمی جمعی از ایثارگران دفاع مقدس با ایشان اظهار کرد: آیه ای  که در ابتدای مجلس قرائت شد آیه مهمی است و معنای آن این است که ما انسان را در بهترین حالت خلق کردیم و آفریدیم، هیچ مخلوقی از مخلوقات ذات اقدس الهی به مرتبه انسان نمی رسد و بعد او را به اسفل سافلین انداختیم، وقتی امام حسین (ع) به سمت کربلا می آمد به فردی رسید، از او پرسید چه خبر؟ گفت از آدم اگاهی سوال کردی دل مردم با شماست اما شمشیرها به نفع بنی امیه است، امام  فرمود :مردم بنده دنیاهستند دین هم چیزی مکیدنی بر روی زبان های آن هاست تا وقتی که به نفع شان باشد استفاده می کنند اگر گرفتاری پیش بیاید دین داران کم می شوند ، این آیه می گوید با اینکه خداوند بهترین خلق را آفرید این انسان راهی را انتخاب می کند که به اسفل سافلین منتهی می شود، اما آن هایی که اهل ایمان واقعی هستند به این راه نمی روند.

وی افزود: 30 سال است که جنگ تمام شده است اما روح شاکر و دل شاکر همچنان وجود دارد  و ما وقت این چیزها را می شنویم برای خودمان غصه می خوریم، پیامبر اکرم (ص)فرمود :من با خدا حالاتی دارم که هیچ ملک مقربی یا پیامبری برایش پیدا نمی شد

امام جمعه گرگان ادامه داد: عمل صالح هیچ رنگ و لعابی با آن نیست جز ارتباطی با او، جبهه آدمی را خالص می کند، جبهه اصولا خلوص برای انسان به ارمغان می آورد در حالی که در شرایط عادی اینگونه نیست.

وی افزود: یک عمل صالح از من داشته باشید و آن این است که با نماز شب عمل صالح خود را نگه دارید در این زندگی پرآشوب یکی از اعمالی که برای انسان می ماند نماز شب است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: عمل صالح مانند اکسیر می ماند نقش عمل صالح این است که وجود را طلا می کند وباید حفظ شود و از دست نرود، امام راحل خطاب به رزمندگان می فرمود :چهره های شما را می بینم خجالت می کشم.

وی ادامه داد: امیدوارم زمانی که از این دنیا می رویم مشتمان پر باشد مشت ما را پول و علم و ثروت و ... پر نمی کند تنها یک چیز پر می کند و آن هم ایمان و عمل صالح است.    

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید