نماینده ولی فقیه در گلستان در دیدار اعضای سازمان معلمان ایران –شعبه گلستان با ایشان اظهار کرد: خوشحالم از اینکه جمعی از معلمین در سراسر کشور و گرگان به این فکر افتاده اید که به مشکلات اجتماعی، سیاسی و مشکلات صنفی خودتان توجه کنید، آن ها را موشکافی و تجزیه و تحلیل کنید تا به چیزهای خوبی برسید.

وی افزود: فکر نکنید جوامع دیگر یک شبه این گونه با فرهنگ شده اند، زمانی اینجا بحثی بود عده ای از جوانان آمدند و صحبت از آزادی و ... کردند، من از آن ها در رابطه با آزادی در انگلستان سوال کردم چراکه آزادی در انگلستان نهادینه شده است، یعنی در پارک هایشان حرف می زنند انتقاد می کنند اما نه گوینده قصد براندازی دارد نه شنونده انتظار براندازی، این یعنی نهادینه شدن آزادی ، جامعه ای رشد پیدا کرده و از آزادی سواستفاده نمی کند.

امام جمعه گرگان گفت:  این آزادی می تواند معقول باشد اما این امر به گفته خودشان 500 سال طول کشیده تا به اینجا رسیده اند، این مسائل یک شبه اتفاق نمی افتد.

 آیت الله نورمفیدی ادامه داد: من این فشارهایی را که امروز در کشور وجود دارد را مبارک می بینم برای خودمان این طبیعت زندگی انسان و موجود زنده است، از مرحله ای به مرحله دیگر رفتن برای رسیدن به جایی.

*(وی با اشاره به صحبت ها و موضع های دادستان در رابطه با حجاب اظهار کرد: من 30 سال قبل این مسائل را می گفتم که حجاب و برخورد با حجاب این نیست، اما عده ای تند بودند که به حرف من هم گوش نمی دادند مبارزه با بی حجابی تنها این نیست که افراد را بگیریم و ببریم.)

وی افزود: چرا این پیش می آید؟ جریانات اجتماعی در هر بُعد؛زمان می برد و ما در این دوران باید حواسمان جمع باشد و این امر مسئله مهمی است؛ شما گروه فرهیخته جامعه هستید مراقب باشید دریک گذر هستید اگر فراموش کنید مشکلاتی به وجود می آید من این نکته را بگویم من از همه شما بیشتر درد دارم توجهی که می خواهم بدهم این است که از این گذر زمان غافل نشوید .

امام جمعه گرگان گفت: ما همه این مراحل را طی کرده ایم مگر روزی به ما اجازه می دادند ما موشک داشته باشیم؟وی با بیان اینکه امروز کجای تاریخ هستیم را نباید فراموش کنیم، گفت: مدت هاست مقام معظم رهبری در رابطه با بنیاد نخبگان صحبت می کند و تاکید دارد به نخبه شناسی، نخبه گزینی، نخبه نگاری و ... .

امام جمعه گرگان گفت: موضوع فرار مغزها برای کشور ما فاجعه است فشارها و شرایط موجود همه این ها را باید در نظر بگیریم، دانشگاه ها و مراکز علمی باید تولید علم داشته باشند علمی که به روز باشد و مورد نیاز جهان باشد؛ بیشترین درآمد کشور هند که یک کشور با جمعیت می باشد از راه تولید علم است.

وی افزود: یک آدمی در مجلس سنا گفته بود ایرانی اگر بخواهد آدم شود باید از نوک پا تا فرق سر اروپایی شود و اینگونه ما را تحقیر می کردند برخی واقعیت ها وجود داشت ، پیشرفت هایی اتفاق افتاده است ما این کارها را شروع کرده ایم اگر بخواهد به جاهایی هم برسد زمان بر است.

امام جمعه گرگان با انتقاد از توزیع ارز که در کشور رخ داد، گفت: با این وضعیتی که ما داریم چرا عده ای اینگونه رفتار کردند و بحث سکه ها و دلالی هایی را ایجاد کردند، من 15 سال پیش گفتم اقتصاد ما بیمار است و در حال احتضار است بیمار راباید پیش یک پزشک متخصص برد حتی شده از خارج بیاوریم متخصصان اقتصادی را از دنیا بیاوریم تا مشکلات ما را حل کنند.

وی تصریح کرد: شنیدم در برزیل مشکلات زیادی داشتند و از آلمان متخصصی آوردند او گفت مشکل مردم نقدینگی است، ما مشکل زیاد داریم تنها به مشکلات توجه کردن ما را از درک زمان فعلی دور می کند، آمریکایی ها به دنبال این هستند که 28 مرداد دیگری راه بیندازند ما باید بفهمیم چکار کردیم تا دوباره این جریان تکرار نشود، یک بار در دوران مشروطیت، جریان نفت، این اتفاق رخ داد این کشور در حال تحول بود اما دوباره آن را به جریان سابق برگرداندند.

وی اظهار کرد: من با این مجموعه های سیاسی و حزبی موافقم و آن ها را موجب رشد می دانم، من می دانم کلیت آموزش و پرورش وضعیت خوبی ندارد و اینکه در چه مقطعی هستیم باید حواسمان جمع باشد تا ضمن داشتن حرف برای حفظ کلیت نظام باید تلاش کنیم، این کشتی که همه در آن نشستیم اگر اتفاقی رخ دهد همه آسیب می بینیم.

آیت الله نورمفیدی  درپایان با اشاره به اینکه انتقاد، از الطاف الهی است  ،گفت: برخی از انتقاد ها یی که در کشور توسط بعضی ها صورت می گیرد انتقاد های نابجایی است چرا که انتقاد باید همراه با راهنمایی و هدایت و راهکارهای رفع مشکلات همراه باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید