آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر گرگان اظهار کرد: چهارشنبه هفته آینده سالروزولادت یگانه منجی عالم حضرت ولی عصر (عج) است، شخصیتی که به یک معنا همه متدیان عالم مسلمان و غیرمسلمان منتظر یک چنین پیش آمدی هستند و شخصیتی را که رسول اکرم (ص)و همه ائمه به ظهور ایشان بشارت داده اند.

وی افزود: امام زمان (عج)شخصیتی  است که دشمنان از تولد او وحشت عجیبی داشتند و معتصم عباسی به همین منظور 20 سال امام عسگری (ع)را به سامرا آورد  در محاصره نگه داشت تا این مولود اجازه تولد نداشته باشد و از بین ببرد.

امام جمعه گرگان گفت: هم دوستان و هم دشمنان اهل بیت(ع) شنیده بودند بساط ظالمان به دست او از بین می رود می ترسیدند به همین دلیل ولادت ایشان مخفیانه رخ می دهد خود امام عسگری (ع)هم وجود این مولود را علنی نمی کرد اما برخی ها که مورد اعتماد بودند مثل احمد بن اسحاق اشعری قمی وقتی محضر امام عسگری (ع)می رسد و سوال می پرسد امام عسگری(ع) مولود را می آورد و به احمد نشان می دهد.

وی افزود: در سن 4 و 5 سالگی امام زمان(عج) امام حسن عسگری (ع)به شهادت رسید واز همان زمان غیبت امام زمان (عج)آغازشد، در غیبت صغری ارتباط از طریق سفیران خاص امام زمان(عج) مانند عثمان بن سعید، محمد بن عثمان و حسین بن روح،  علی بن محمد بن ثموری با امام زمان (عج)برقرار بود و مردم هم از این طریق سوال هایی که داشتند جواب حضرت را دریافت می کردند.

امام جمعه گرگان گفت: در هنگام غیبت صغری واسطه ها هم مخفیانه عمل می کردند و تنها دوستداران اهل بیت(ع) از این ارتباط ها آگاه بودند.

وی افزود: بعد از شروع غیبت کبری از سال 329 تاکنون امام زمان(عج) پشت پرده غیب هستند و همه ما منتظر دولت مهدوی هستیم، دولتی را که امام زمان(عج) تشکیل می دهد و حکومت به دست این شخصیت بی نظیر انجام می شود وقطعا امام زمان (عج)برنامه هایی برای آن دارد.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: کسانی را که منتظر امام زمان (عج)هستند باید بدانند محور حاکمیت امام زمان (عجح)برچه اساس و مبنایی است و منتظر باید بر این چیزها پایبند و معتقد باشد.

وی افزود: یکی از چیزهایی که در سیره حضرت ولی عصر مطرح است عدالت بوده که همه ما می دانیم روایات زیادی از طریق شیعه و سنی نقل شده است که پیامبر فرموده اگر یک روز به عمر دنیا باقی مانده باشد خداوند آن قدر آن روز را طولانی می کند تا مردی را که از خاندان من و عترت من است مبعوث می شود تا دنیا را پر از عدل و داد کند.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: ممکن است عدالت مهدوی فعلا تصورش برای ما مشکل باشد، دربرخی روایات آمده عدالت امام زمان (عج)حتی در درون خانه ها و پستوهای خانه ها هم سرایت می کند به طوری که گرما و سرما وارد خانه می شود یعنی روابط پدر و فرزند، روابط همسران و ... آن چنان به نور عدالت فراگیر می شود که انگار گرما و سرما وارد خانه ها می شود.

وی افزود: در زمان حکومت امام زمان(عج) انسان ها رشد عقلی پیدا می کنند یعنی اندیشه ورزی، خرد ورزی، در میان انسان ها رایج می شود، در روایتی آمده  که وقتی قائم ما قیام می کند خدا دستش را روی سر مردم می گذارد عقل های مردم همه جمع می شود، در کتاب کافی این جمله را اینگونه معنا می کنند که همه عقل ها و اندیشه ها به هم نزدیک می شود و جهت پیدا می کند، اعتقادات مردم به یک سمت راهنمایی می شود و چون درک مردم درست می شود و همه به حق و  حقیقت می رسند، علم و دانش گسترده می شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: در برخی روایات آمده که از اول عالم تا به امروز و تا به آن روزظهور دو بخش از علم در بین مردم آمده و 25 بخش دیگر علم امام زمان در وقت ظهور با خود می آورند و 27 بخش از علوم و دانش بشری بین مردم رواج پیدا می کند.

وی تصریح کرد:  حکومت امام زمان(عج) بر اساس عدالت، عقلانیت، علم و دانش انقدر بالا می رود که در برخی از روایات آمده کسی در رابطه با مسائل اعتقادی نیازی به اینکه از دیگران سوال کند ندارد و همه عالم می شود و بهره ای از علم و دانش پیدا می کنند و این یعنی جامعه ایده آل بشری که تمام اولیا و مصلحان عالم به دنبال چنین جامعه ای بودند که بر اساس عدالت است.

 امام جمعه گرگان اظهار کرد: عقلانیت و خردورزی  و دانش و علم چیزهایی است که این روزها رهبری بر آن و سازمان های دانش بنیان تاکیدات بسیاری دارند.

وی با طرح این پرسش که ما افرادی که منتظر امام زمان (عج)هستیم چه مقدار از این ویژگی ها را کسب کرده ایم؟ افزود: یکی از چیزهایی که در حکومت امام زمان (عج)وجود دارد این است که روابط اجتماعی بین مردم بسیار صمیمی و باصفا می شود، دل ها به هم نزدیک می شود، برخلاف آنچه امروز شاهد آن هستیم که دل ها از ما فاصله می گیرد این کجا و آن کجا؟ کسی که منتظر امام زمان (عج)است باید دلش مالامال از عشق و محبت به دیگران باشد.

امام زمان (عج)اظهار کرد: اگر ما منتظر مهدی هستیم و علاقه مند به امام زمان(عج) هستیم نباید فقط برای حاجت خواهی او را بخواهیم پرا که امام زمان تجسم عدالت است. امام زمان (عج)مجسمه خرد ورزی و علم و دانش است عاشق مهدی ومنتظر مهدی یعنی کسی که منتظر عدالت و خردورزی باشد.

امام جمعه گرگان در خطبه دوم گفت: فردا 11 ماه شعبان سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان است، شایسته تر از این نمی شود الگوی جوانانمان علی اکبر (ع)باشد.

وی افزود: روز یکشنبه روز شوراها است و من به تمام اعضای شوراهای کشور تبریک می گویم،  شورا از برکات انقلاب اسلامی بوده است باید به شکلی عمل کنند که مردم راضی باشند چون مردم به شوراها به چشم وسیله ای که می تواند کارهایی انجام دهد نگاه کنند، اگر مردم ببیند که شوراها با دلسوزی خدمت می کند به نفع همه خواهد بود؛ امیدواریم شوراهای ما بر همین مبنا و برهمین اساس توفیق عمل داشته باشند.

امام جمعه گرگان گفت: سه شنبه روز کارو کارگر است مهمترین نکته ای که باید در این زمینه داشته باشیم این است که میدان برای کارگر ایرانی بازتر شود و در کارش استوار باشد، این امر برای تحقق کالای ایرانی لازم است.

وی با تاکید بر این نکته که باید از تولیدات ایرانی استفاده کنیم، افزود: البته به تولیدگران هم توصیه می کنیم تا می توانند جنس خوبی تولید کنند که محکم و قرص باشد در این صورت مردم هم دنبال جنس خارجی نمی روند، در واقع جنس خارجی خریدن یعنی اینکه ما کارگر خود را از کار اخراج کنیم اما کارگر چینی سرجایش بماند.

وی ادامه داد: در این زمینه نباید فقط از دیگران شکایت کنیم و خود ما هم دخیل هستیم همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند استفاده از کالای ایرانی موجب  اشتغال بیشترمی شود و دولت هم باید تسهیلات فراهم کند و به معنای عام کلمه دولت باید راه را برای تولیدگران آسان کند.

آیت الله نورمفیدی گفت: در زمینه شعار سال تنها نباید به شعار  اکتفا کنیم بلکه باید عمل کنیم و برای تحقق آن لازم است دولت، تولیدگران و مردم به عنوان مطلب اساسی به آن توجه کنند؛ اینکه هرروز جوانان بیشتری بیکار می شوند و ما فقط تکرار می کنیم چرا کار نیست کاری انجام نمی شود.

وی گفت: روز چهارشنبه سالروز شهادت  استاد گرانقدرشهید مطهری و روز معلم است، معلم ها از این بزرگوار یاد بگیرند چراکه تمام عمرش صرف کار معلمی شد  در هر فضایی که این مرد بزرگ قرار گرفت به عنوان خدمت به اسلام قدم برداشت و واقعا یک معلم بود.

امام جمعه گرگان گفت: معلمان ما باید از چنین معلمی سرمشق بگیرند و برنامه های آن را سرلوجه کار خود قرار دهند، اموزش و پروش باید برنامه ای در نظر بگیرد که در آینده چه نوع جوان هایی می خواهیم بنابراین وظیفه معلمی کار سختی است چراکه معلمی شغل انبیا است، معلم ها قرار نیست فقط درس علم و ریاضی دهند بلکه می تواند با کلام، اخلاق و فضائل را به دانش آموز منتقل می کند.

وی افزود: مهمترین سازندگی سازندگی معلم هاست که انسان سازی می کنند.