آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با ایشان اظهار کرد: در دیداری که چندی پیش با وزیر بهداشت در گرگان داشتم در رابطه با بیمه سلامت صحبت هایی انجام دادیم، وزیر بهداشت اشاره ای کردند که این طرح با مشکلاتی همراه است و من به ایشان گفتم طرح خوبی است وباید ادامه پیدا کند.

وی افزود: شاید برای کارمندان دولت پرداخت هزینه بیمه سنگین نباشد اما برای روستاییان این گونه نیست، ما از همان ابتدا بیمه رایگان را در اختیار روستاییان گذاشته ایم و مانندیک فرهنگ در کشور ما جا افتاده است در حالی که در هیچ کجای دنیا اینگونه نیست، مگراینکه افرادی که واقعا نیازمند باشند از این طرح استفاده کنند اما ما شاهدیم همانند ماجرای یارانه 70 میلیون ایرانی با اینکه بعضی از آن ها هم احتیاجی ندارند یارانه دریافت می کنندکه موجب خرج شدن سرمایه های مملکت می شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: طی این سال ها اگر از هر روستایی سالی 10 هزار تومان برای بیمه می گرفتند حدود 220 میلیارد تومان پول جمع می شد و خیلی می توانست به ما کمک کند، باید این فرهنگ را رفته رفته بین مردم به گونه ای جا بیندازیم که مردم دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: دولت در خیلی جاها دچار مشکل است و این موضوع بیمه رایگان هزینه ای است که دولت خودش روی دوش خود گذاشته است و باید به فکر اصلاح آن باشیم و آهسته آهسته این بار روی دوش دولت را کاهش دهیم.

امام جمعه گرگان گفت: در موضوع خدمت رسانی به مردم سال مبارک یعنی همه چیز مبارک باشد، سال، خانه، روابط و ... حتی حضور خود انسان هم وجود مبارکی باشد؛ یعنی در مسئولیتی که قرار دارد بتواند آن را به نحو احسن انجام دهد.

وی تصریح کرد:  قطعا خدای متعال به بندگانی که سعی می کنند با خیر و برکت باشند و به مردم کمک کنند وعده داده است به آن ها هم برکت اعطا می کند؛ خدا می گوید چنانچه جوامع اگر درست حرکت کنند و کاربا تقوا انجام دهند ما برکات خود را برای آن ها نازل می کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید