آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با مدیرو روسای شهرستا ن های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان اظهار کرد: اهمیت منابع طبیعی در مسئله درختکاری است، جنگل ها سرمایه های عظیمی هستند و چیزی است که در معارف دینی ب آن نیز اهمیت داده شده است.

وی افزود: پیامیر گفته هر کسی درختی بکارد تا انسان ها وپرندگان و ..از سایه ومیوه اش استفاده می کنند، برایش یک درخت در بهشت تضمین میکند.

امام جمعه گرگان گفت: این مسئله از نگاه ما قبل از اینکه علم به این ها برسد اهمیت داشته است.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: اگر منطقه ای درخت نداشته باشد در واقع ریه ندارد و قبل از اینکه بشر به اینجا برسد در منابع دینی ما اینگونه مطرح می شود.

وی گفت: این مشکلات اگرکم نشود بیشتر می شود و متاسفانه نزولات آسمانی کم شده و گرما بیشتر شده است.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه اهمیت منابع طبیعی مشخص است و متولی شما هستید، افزود: شما دست اندر کاران منابع طبیعی باید نسبت به این مساائل حساس باشید و مردم این حساسیت را در شما ببینند، چرا که در تشویق مردم هم تاثیر دارد.

 وی گفت: تا زمانی که مردم وارد نشوند شما نمی توانید به تنهایی کاری کنید پس باید کاری انجام دهید تا مردم دغدغه های شما را ببینند.

امام جمعه گرگان باتاکید بر اینکه بیان مشکلات دردی را دوا نمی کند و باید پیشگیری کرد، افزود: من نظام را حلال این مشکلات می دانم و منظورم این است که به طور کلی حکومت یعنی مجلس و دولت و قوه قضاییه باید در کنارهم مشکل را حل کنند.

وی گفت: این نمایندگان مجلس چکار میکنند؟ کارهایی که در اخبار گفته می شود کارهای روزمره است و مجلس باید وارد میدان شود، چرا که تا اشکال کار این چیزهاست مملکت به جایی نخواهد رسید.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: باید اولویت ها را بسنجیم و ببینیم پول ها کجا خرج شود تا کشور نجات پیدا کند، رئیس مجلس می گوید بالای 90 درصد پول کشور صرف امور جاری می شود و این خیلی بد است.

وی با اشاره به وعده رئیس جمهور برای زهکشی280 هزار هکتار از اراضی شمال اظهار کرد: ممکن است با زهکشی این زمین ها آب شیرین شود و با آب جمع شده حدود 50 هزار هکتار را آبیاری کنیم.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه باید به دنبال حل مشکلات باشیم، افزود: پروژه های نیمه کار زیادی داریم که روی هم تلنبار می شود و دولت نمی داند که چکار کند.

وی گفت: حل کردن مشکلات منابع طبيعي نیازمند کار اساسی است یعنی کاری که منسجم باشد و با  راه حل ها روی نقشه بیاید قابل حل خواهد بود.  

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید