آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با جمعی از بانوان طلاب جامعه المصطفی العالمیه استان گلستان اظهار کرد: هدف اول از حضور شما دراین مکان برای این است که همه شما آگاهی مذهبی پیدا کنید، دین را بهتر بشناسید، عالمانه به دین معتقد شوید چراکه وقتی آدمی ارتقای علمی پیدا می کند درکش از دین بالا می رود و اگراز توحید نام برده شد توحید و قیامت و معاد رابه درستی بشناسد و به مسایل اخلاقی آگاهی پیدا می کند.

وی افزود: وقتی وارد حوزه علمیه می شویم و سال ها زحمت می کشیم و درس می خوانیم برای این است که فهم دینی خود و مرتبه وجودی معنوی مان بالا رود.

امام جمعه گرگان گفت: مسئله دوم بحث تذهیب نفس است که ما بتوانیم در این مدتی که درحوزه علمیه حضور داریم به آنچه که هدف همه انبیا بوده است عمل کنیم. از آنجایی که دل ظرف علم است اگر پاک و سالم سازی نشود علمی که وارد آن می شود آلوده می شود.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: به غیر از اینکه به دنبال آگاهی و ارتقای علمی هستید باید معرفت دینی خود را بالا ببرید و همچنین ظرفی را که باید معارف دینی در آن قرار دهید شستشو دهید که این امر با درس درست نمی شود و علم آن را به وجود نمی آورد گرچه علم کمک کننده به آن است و راهش کلاس و درس و علم نیست، بلکه برای پاک شدن دلش به چیز دیگری احتیاج دارد.

وی افزود: برای اینکه دل انسان خدایی شود باید رابطه اش را با خدا تقویت کند و نماز خود را خوب بخواند و این خیلی می تواند موثر باشد مخصوصا برای نسل جوان.

امام جمعه گرگان گفت: وظیفه دوم ما در حوزه های علمیه این است که علاوه بر کسب علم به دنبال تذهیب نفس هم باشیم و وظیفه سوم نتیجه ای است که باید بگیریم.

وی ادامه داد: دانشجویی به دانشگاه می رود و در رشته پزشکی تحصیل می کند تخصص پیدا کند تا به مردم خدمت کند رفع مشکل کند و آخرین کاری که بعد از کسب علم و تذهیب نفس باید انجام دهیم این است که بین مردم برویم چرا که عالمان دینی وارثان انبیا هستند و برای خانم ها و اقایان فرقی نمی کند چراکه دیگر اختصاصی نیست.

امام جمعه گرگان گفت: شاید جهاد و جنگ و و رفتن به میدان جنگ وظیفه خانم ها نباشد اما در جاهایی لازم است همانطور که نفیسه دردوران پیامبر در جریان جنگ احد وارد میدان نبرد شد و پیامبر از او تمجید کرد.

وی تصریح کرد: طبق احکام اولیه جهاد و جنگ مربوط به خانم ها نیست اما این مسئولیت زن و مرد ندارد اما تبلیغ دین را انسان به مردم برساند از دین خدا تبلیغ کنید کلمات خدای متعال را به مردم منتقل کنید و خودتان خوب یاد بگیرید و ملتزم باشید.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: یک عالم ممکن است یک عذاب را از یک جمعی بردارد، عالم هم زن و مرد ندارد شما خیلی می توانید منشا اثر باشید و به دنیاهم نشان دهیدکه حرف هایی که علیه اسلام و زنان زده می شود نشان دهید این حرف ها دروغ است و ما زن هستیم و در عین حال در میدان علم و آگاهی و خدمت به جامعه بهترین نقش را ایفا می کنیم و این امر بهترین پاسخ برای افرادی است که علیه نقش زن دراسلام صحبت هایی می کند.

وی اظهار کرد: امیدوارم هم در راه تحصیل علم موفق باشید هم در راه تذهیب نفس ازهرچه غیر خداست دوری کنید و خداوند توفیق دهد برای تبلیغ دین و تبلیغ راه خدا و پیغمبر خدا با کلامتان و با صفای باطن وبا اخلاق خوب خدمت کنید.

امام جمعه گرگان گفت: زمانی که به کشورهای خود بر می گردید مبلغ و مروج دین خدا باشید وبا کلامتان و صفای باطن تان با اخلاق خوب خود به مردم خدمت کنید و از مهمترین چیزهایی که باید مورد نظرتان باشد بحث وحدت امت اسلامی است.

وی افزود: اینکه امروز می بینیم دشمنان اسلام به جان مسلمانان افتاده اند و بین این ها دعوا درست می کنند دلیل بر این است که مسلمانان هرچه دلهایشان به هم نزدیک تر باشد بیشترناراحت می شوند.

امام جمعه گرگان گفت: خدا می گوید من از شما عهد وپیمان گرفتم که شیطان را اطاعت نکنید وبنده من باشید و صراط مستقیم یعنی بندگی خدا و صراط بندگی خدا اتحاد مسلمانان است.

وی افزود: خدا می خواهدمسلمانان با هم باشند و دل هایشان به هم نزدیک باشد، این دشمن است که نمیخواهد اینگونه باشد و شیطان به دنبال کینه و دشمنی بین شماست.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید