آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نمازعبادی سیاسی روز جمعه گرگان اظهار کرد: در خطبه 181 نهج البلاغه حضرت علی (ع) خدا را معرفی می کند و به احاطه علمی ذات اقدس الهی در تمام شئون این عالم اشاره می کند و در قسمت هایی از این خطبه می فرماید خدای متعال به تمام این عالم ازذرات ریز گرفته تا همه حوادث بزرگی که دراین دنیا رخ می دهد عالم و آگاه است.

وی افزود: حضرت علی (ع) در جمله اول می فرماید پاک و منزه است خدایی که سیاهی تاریکی های شب هرچقدر هم که شدید باشد و همه جا را فرا گرفته باشد باعث نمی شود چیزی برایش مخفی بماند، اما اگر انسان ها در جایی قرار بگیرند که تاریکی زیادی بر آن ها حکم فرما باشد به هیچ چیزی علم پیدا نمی کنند اما خدای متعال اینگونه نیست و چیزی برایش مخفی نمی ماند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: آرامش موجود در شب باعث می شود چیزهایی را در خود مخفی کند اما این ها برای خدا مخفی نیست و هر چیزی که در سرزمین های پست و چه در قله های بلند و در میان دره ها و دریاها و ... رخ دهد هیچکدام باعث نمی شود از نظر خداوند چیزی پنهان بماند.

وی با اشاره به غرش آسمان ها و صدای رعد و برق اظهار کرد: حضرت امیرالمومنین در این باره می فرماید زمانی که آسمان می غرد و صدایی بسیار شدید به گوش ما می رسد این صدای شدیدروی زمین و حتی دریاها تاثیر می گذارد ازبرخورد دو ابر نرم پدید می آید و از نظر خداوند هیچ چیزی مخفی نمی ماند.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: صدای شدید رعد که در آسمان بیکران رخ می دهد و برق هایی که از آسمان دیده می شود، ریزش برگ هادر فصل پاییز به واسطه بادی که زده می شود، ریزش قطرات باران در مکانی خاص، وزش بادهای تند و ... از جمله چیزهایی است که خداوند نسبت به همه آن ها آگاهی کامل دارد.

 امام جمعه گرگان گفت: در این خطبه حضرت علی (ع) می فرماید این مورچه که مرتب در حال کار و تلاش هستند و آذوقه های خود را به خانه هایشان حمل می کنند خداوند محل آذوقه هایشان را می داند در حالی که انسان ها برایشان مشکل است که مقر مورچه ها کجاست و چگونه این اذوقه هایشان را حمل می کنند.

وی تصریح کرد: اینکه مگس به چه مقدار غذا احتیاج دارد و اینکه حیوانات ماده هر آنچه را در شکم به عنوان جنین قرار می دهند خداوند از همه این ها آگاه است و این درصورتی است که انسان ها نمی توانند در این زمینه آگاهی کسب کنند مگر اینکه با دستگاه خاصی این کار را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: حضرت علی (ع) در این خطبه ها به احاطه علمی ذات اقدس الهی به تمام ذرات این عالم در بالا و پایین  اطلاع دارد اشاره می کند و میفرماید خداوند به درون شما انسان ها هم واقف است و فکر کنید کاری انجام دهید و حرفی بزنید(دروغ، تهمت، افترا، غیبت و ...) در این دنیا محو می شود اما درواقع گونه نیست وخداوند از همه این ها اطلاع دارد و در علم الهی و کتابی که خداوند به آن اشاره می کند ثبت و ضبط می شود.

وی تصریح کرد: خداوند حتی در رابطه با خیانت چشم که قابل تشخیص نیست می داند و آنچه را که این سینه ها و دل های ما مخفی نگه می دارد و اسراری که هرکسی از آن اطلاع ندارد وهر کسی خودش می داند و خودش، خدا از آن ها هم آگاه است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: خداوند به همه رموز این عالم و رموز انسان ها آگاهی دارد و روز قیامت همه این ها برملا و آشکار می شود.

آیت الله نورمفیدی  در خطبه های دوم نمازجمعه گفت: امروز روز 29 دی و روز هوای پاک است، این هوا از بهترین نعمت های خداوند است چراکه ما اگر چند روز آب و غذا نخوریم زنده می مانیم اما اگر این هوا یک دقیقه نباشد از بین رفته ایم بناراین حق نداریم آلوده اش کنیم، اگر چنین کنیم از گناهان کبیره است.

وی افزود: روزهایی بود که این آلودگی ها وجود نداشت اما امروز پیشرفت ماشین آلات صنعتی و کارخانه ها و ... باعث آلودگی هوا می شود و همه موظف هستیم و تکلیف شرعی داریم تا جایی که می توانیم اجازه ندهیم خودروهای دودزا موجب این آلودگی شود چراکه خیلی ها دچار بیماری می شوند و این ها تنها دست دولت نیست و همه باید دست به دست هم دهیم و این نعمت را حفظ کنیم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: امیدوارم همانطور که تلاش می کنیم تمام نعمت های خدا را حفظ می کنیم، هوا را هم که بزرگترین نعمت خداست با جدیت زیاد نگه داریم چراکه شکر نعمت انسان این است که از نعمت حفاظت کند.

وی ادامه داد: روز سه شنبه، سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) است، درسال پنج هجری این بانوی بزرگوار متولد شد و سالروز ولادتش را روز پرستار نامگذاری کرده اند، اما حضرت زینب از کی و از چی پرستاری کرده است؟

آیت الله نورمفیدی گفت: مهمترین مسئولیت پرستاری زینب در حفظ و نگه داری حفاظت از حادثه کربلا بود واگر زینب نبود بنی امیه خون سیدالشهدا راپاک می کردند که اثری از آن باقی نماند اما زینب نگذاشت این خون پایمال شود و این مهمترین پرستاری این بانوی بزرگوار است.

وی ادامه داد: پرستاری از بیماران و کودکان هم مسئولیت درجه دو بود و این بانو چقدر روحا قوی بود که سختی های زیادی را هم متحمل شد، آنچه را که برای زینب پیش آوردند خیلی دشواربود و زینب مثل کوهی استوار در برابر همه این ها ایستاد و از همه مهمتر از اسلام پرستاری کرد و امروز روز پرستارنامیده شده وپرستاران باید افتخار کنند که روز ولادت حضرت زینب به عنوان روز پرستار انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه پرستاری کار ارزشمندی است، اظهار کرد: در روایات اسلامی رسول خدا فرمودند اگر فردی تلاش کند مشکل یک بیمار را حل کند، نیاز یک بیمار رابرطرف کند، چه به نتیجه برسد و چه نرسد اتش جهنم بر او حلال می شود.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه باید قدر پرستاران دلسوز را بدانیم و مشکلات این صنف را حل کنیم، ادامه داد: این افراد چندباری پیش من مراجعه کردند ومشکلاتی را مطرح کردند، باید مشکلات این افراد حل شود تابا علاقه بیشتری به کار خود را انجام دهند.

وی گفت: چهار بهمن روزی است که فرودگاه مهرآباد را بستند تا امام وارد کشور نشود اماآن روز تمام ملت ایران علیه نخست وزیر آن زمان قیام کردند وتمام شعارها موجب شد فرودگاه را باز کنند و 12 بهمن حضرت امام وارد کشور شدند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: حادثه ای را که هفته گذشته در کشوربرای کشتی سانچی رخ داد و 32 نفر در لحظات اولیه از بین رفتند مصیبت بزرگی نه تنها برای خانواده هایشان بلکه برای تمام ملت ایران حادثه سختی بود و ما برای تمام خانواده های این عزیزان تقاضای صبر داریم .

وی اظهار کرد: در این قضیه و اتفاقاتی که رخ داده بود تعدادی تصمیم گرفتند موج سواری کنند  و مباحثی را مطرح کردند از جمله اینکه مقصد این کشتی کجا بوده و هدف چه بوده و چرا پرچم پاناما برافراشته بوده وحتی گفته می شود برای کره شمالی مواد سوختنی می برده است.

امام جمعه گرگان گفت: سفیر کره جنوبی در ایران اعلام کرد که این کشتی 132 هزار تن مواد سوختی به همراه داشته و برای کره جنوبی می برده است، پرچم کشتیرانی که مربوط به کشور پاناما بوده هم در دریانوردی رسم است که برخی از کشورها شرایط سهل و آسانی در دریا دارند دیگر کشورها از پرچم آن ها استفاده می کنند و حتی کشتی چینی هم پرچم دیگری را روی خودش نصب کرده بود.

 وی با اشاره به هجمه هایی که علیه کشور چین برپا شد، تصریح کرد: وزیر تعاون و کارهم اشاره کرد چینی ها تمام توانشان را انجام دادند اما در برخورد اول انفجار شده وچینی ها تلاش کردند دو جسد را خارج کردند.

امام جمعه گرگان گفت: رئیس جمهور آمریکا در بحث مهاجرت حرف هایی زده و دررابطه با آفریقایی ها تعبیر کرده این کشورها کثیف هستند و آن ها را به توالت تشبیه کرده است آن هم قاره ای را 55 کشور آفریقایی درون آن زندگی می کنند.

وی افزود: امیدوارم خداوند دنیا را از شر مستکبران سالم نگه دارد چراکه استکبار عقل درست را از آدمی می گیرد.