به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، اظهار کرد: ماهی که در آن قرار داریم ماه میلاد پیامبر بزرگوار اسلام است و چند سفارش پیامبر به ابن مسعود را برای شما بازگو می کنم،  پیامبر اکرم (ص) در هر کدام از این موعظه ها استدلال به آیات شریفه قرآن دارند و فرمایشات خود را مستند می کنند.

وی افزود: پیامبر می فرماید مبادا به دلیل دوست داشتن نزدیکانت  حق دیگران را نادیده بگیری و به گناه مبتلا شوی چراکه این امری است که شاید ما در زندگی روزمره درگیر آن باشیم و اگر محبت خویشان و نزدیکان  بر ما قایل شود ممکن است حقی را نادیده بگیریم.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: خدای متعال در قرآن می فرماید در زندگی جاویدن نه مالی به درد انسان می خورد و نه فرزندان که به خاطر آن ها بخواهید حق دیگران را نادیده بگیرد، چراکه آنجا قلب سالم مشتری دارد وگرنه ، نه مال و نه ثروت هیچکدام به درد انسان نمی خورد.

وی افزود: پیامبر فرمودند ابن مسعود به ظاهر خود خیلی کار نداشته باش و باطن خود را اصلاح کن چراکه باطن حقیقتی است که شاید از نظر دیگران پوشیده باشد اما بین ما و خدای ما روشن و آشکار است.

امام جمعه گرگان گفت: درصدد اصلاح باطن خود باشید، اگر قبل از اصلاح باطن  انسان رخت بربندد معلوم نیست چه بلایی بر سرش می آید، خداوند در قرآن فرمود یک روزی همه اسرار انسان رو می شود و دیگر فرصتی برای اصلاح نیست پس بکوش در اصلاح سریره چراکه روزی باطن انسان هارو می شود و این ماهستیم که با رفتار خودباطن خود را شکل می دهیم.

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: هر عملی که از ما صادر می شود مانند خشتی است که در ساختمان وجودی خود به کار میبریم اما اینجا آن وجود ملکوتی ما آشکار نمی شود.

وی ادامه داد: از زحمات جناب امیری مسئول اطلاعات استان که با درایت و پختگی تلاش می کردند و فعالیت هایشان رضایت مردمی را به همراه داشتند تشکر می کنم.

امام جمعه گرگان گفت: در مسائل امنیتی اگر با پختگی و درایت عمل نشود به جای امنیت ضد امنیتی می شود چراکه اقوام مختلفی در استان زندگی می کنند و با نگاه توسعه ای نگر باید به آن ها نگاه شود و موقعیتی که به دست آورده ایم حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: یکی از جاهایی که اداره اطلاعات باید حضور پیدا کند مسائل اقتصادی است و از آنجایی که در سال اقتصاد مقاومتی قرار داریم انتظار داریم تصمیمات در مورد تحول و پیشرفت و توسعه استان بر مبنای اقتصاد مقاومتی گرفته شود.

وی افزود:  جاهایی که درمورد پیشرفت استان چوبی لای چرخ گذاشته می شود اینجا مسئول اطلاعات باید ورود پیدا کند چراکه شرایط امروز ما ویژه است و همه مدیران و استاندار باید دست به دست یکدیگر دهند تا مشکلات استان برطرف شود.

امام جمعه گرگان گفت: جایی که در مسیر پیشرفت مشکل پیدا می شود یا عمدی است یا عدم توانمندی است که حتما باید با آن برخورد شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید