امام جمعه گرگان گفت: در شرایط کنونی جهان چاره ای جز تقویت بنیه دفاعی و نظامی کشور خود نداشته و تا جایی که می توانیم باید در این حوزه پیشرفت کنیم.

به گزارش  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته گرگان اظهار کرد : آمریکایی‌ها مدعی هستند ایران نباید بنیه دفاعی خود را تقویت کند، در حالی که باید در هر مرحله از پیشرفت که قرار داریم باید برای توسعه بیشتر تلاش کرده و نباید دست روی دست گذشت که استکبار هر کاری را انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه دشمن از سپاه زخم خورده است، افزود: آمریکا که خود ام الفساد است تلاش می کند تا برای سپاه مشکل ایجاد کند، زیرا از عملیات موشکی سپاه علیه تروریست ها زخم خورده است.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری به هشتم شوال نیز اشاره کرد و گفت: در 94 سال قبل آل سعود در چنین روزی قبور ائمه بقیع تخریب کرد و به دنبال آسیب به حرم مطهر پیامبر اکرم (ص) نیز بود که اعتراض عمومی مسلمانان مانع آنان شد.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: آل سعود با بهانه توحید این تخریب‌ها را انجام ‌داد، اما در حقیقت می‌خواستند آثار اسلامی را از بین ببرند.

آیت الله نورمفیدی به جنایت آمریکایی ها در سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران در 12 تیر سال 67 نیز اشاره کرد و افزود اینکه ناو جنگی امریکا در آب های داخلی ایران با دو موشک هواپیمای مسافربری کشور ما را سرنگون و مردم بیگناه را به شهادت رساند ، نشان ازخوی ددمنشانه امریکایی ها دارد.

به گفته خطیب جمعه گرگان؛ امریکایی‌ها ادعا می‌کنند مدافع حقوق بشر هستند اما این چنین فعالیت‌هایی مخالف حقوق بشر بوده و با آن در تضاد است.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود که رفتار امریکایی ها با مردم بی دفاع یمن چگونه قابل توجیه است، در حالی که بیش از دویست هزار نفر از مردم بی دفاع یمن در این فصل گرم به بیماری وبا گرفتار شده اند.

امام جمعه گرگان ادامه داد : حقوق بشر و دموکراسی آمریکا بهانه‌ای برای رسیدن به منافع دولت و رژیم خود است، رژیمی که لایه‌های صهوینیستی به شدت در آن فعال هستند.