نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه فطریه یک امر واجب است، گفت: میزان زکات فطریه گندم برای هر فرد به مبلغ ۱۰ هزار تومان و برنج به مبلغ ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: آن دسته از افرادی که برنج هایی با مبلغ بالایی استفاده می کنند بهتر است مبلغ  ۶۰ هزار تومان  زکات فطریه پرداخت کنند چرا که این کمک به نیازمندان است.

 آیت الله نورمفیدی در رابطه با میزان کفاره اظهار داشت: مبلغ کفاره یک روز قضای روزه با عذر شرعی و غیر عمد، مبلغ ۳ هزار تومان است.

  شبهای قدر علاوه بر نزول قرآن در آن برترین مخلوق خداوند رستگار شد و به آسمان پرکشید و اندوهی بزرگ بر دل عاشقان و مددخواهان از برکت نامش بردلها گذاشت و این شب بهانه ای است برای جلا دادن به دلهای خش خورده مومنانی که بیست و سه روز را در مهمانی خدا سپری کرده اند.

شب‌های قدر در روز ۱۹، ۲۱ و یا ۲۳ ماه رمضان است. در چنین شبی قرآن بر پیامبر اسلام نازل شد و بنا بر روایاتی احتمال نزول قرآن در شب بیست و سوم رمضان بیش از دیگر شب ها است .

سومین شب از شب‌های قدر، شب پر رمز و رازی است که فرشتگان و ملکوتیان برای تقریر سرنوشت یک ساله زمینیان و آوردن هر خیر و برکتی برای آنها نازل می‌شوند.

امشب هم در حالی رو به پایان است که مردم مؤمن گرگان در مصلی وحدت این شهر با برپایی آئین ‌معنوی با خالق هستی راز و نیاز و مناجات کردند.

در این مراسم که با تلاوت قرآن کریم آغاز شد یاد و خاطره شهدای ناو کنارک و نمایندگان فقید استان گلستان در حادثه هواپیمایی یاک 40 و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و جان باختگان ویروس کرونا گرامی داشته شد و مومنین خدا جو در ادامه با ذکر مناجات و مصائب اهل بیت (ع) توسط مداح اهل بیت (ع ) به استقبال سخنرانی و مراسم قران به سر توسط حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده مقام معظم رهبری دراستان گلستان رفته وبه مناجات و راز و نیاز با پروردگار خویش پرداخته و هم نوا با دیگر مؤمنان با ندای العفو العفو از خداوند طلب مغرفت و آمرزش کردند.

امام جمعه گرگان دراین مراسم گفت:اینکه انسان در این شب‌ها در درگاه الهی اعتراف کند که بنده خوبی برای ایشان نبوده است این اعتراف وسیله قرب الهی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان خاطرنشان کرد: خداوند از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است هیچ چیز در برابر درگاهش مخفی نمی‌ماندحتی خیانت چشم نیز از دیدگاه خداوند مخفی نیست.

آیت‏ الله نورمفیدی با بیان اینکه روز قیامت به خاطر اعمال نیک و بدمان، ما را در بهشت و جهنم قرار نمی دهند، افزود: آتش جهنم همین اعمال ما هستند که آن روز در نظرمان مجسم خواهند شد.

به گفته وی، بهشت و جهنم در این دنیا کنار انسان ها هستند و اطراف آنها را احاطه کرده اند.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: تا زمانی که زنده هستیم این آتش ها را نمی بینیم، اما بعد از مرگ وقتی پرده عالم کنار رفت با حقایق کارهایی که انجام دادیم آشنا می شویم.

وی با اشاره به اینکه خداوند از توبه بنده خود خشنود می شود، تصریح کرد: خداوند ملکی را در این شب مامور کرده تا غم افراد را برطرف کند و ما باید قدر دانی کنیم.

امام جمعه گرگان با بیان این که ثروت، ضامن خوشبختی انسان نیست، خاطرنشان کرد: سعادت واقعی را باید در عالم قیامت جستجو کنیم، چنین سعادتی نصیب کسی می شود که دل در گرو پروردگار دارد و جز او، دلبسته کسی نیست.

  این مراسم در مصلی نماز جمعه گرگان با حضور آیت الله 'سیدكاظم نورمفیدی' نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان و مردم مؤمن و عزادار همراه با گرامیداشت 248 شهید ماه مبارک رمضان استان گلستان با رعایت دستورالعمل بهداشتی و الزامات سلامت محیط  برگزار شد.

در مراسم مصلی وحدت گرگان ابتدا تلاوت قرآن کریم توسط قاری (فرامرزی) قرائت شد سپس وزیری رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بنیاد شهید استان به گرامیداشت 248 شهید ماه مبارک رمضان پرداخت و در ادامه ' علی شریفی' یكی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با ذكر مناجات به مداحی پرداخت.

این مراسم با قرآن به سر توسط آیت الله 'سیدكاظم نورمفیدی' نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان و ذکر دعا و مناجات  مومنین در مصلی گرگان پایان یافت.

 

  احیا شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مصلی گرگان با حضور مومنین خدا جو و مراسم قرآن به سر توسط حضرت آیت الله نورمفیدی برگزار شد.

در نخستین شب قدر، با حضور نیروهای امدادی تست و پایش سلامت از حاضران در مراسم انجام شد.

 

 

با اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر برگزاری شب های قدر با رعایت دقیق نکات بهداشتی، مصلی نماز جمعه گرگان به همین منظور برای برگزاری شب های احیا با حضور عزیزان شهرداری گرگان ضدعفونی و گندزدایی شد.