آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در حاشیه مراسم  نیمه شعبان در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار کرد: امشب نیمه شعبان و شب ولادت منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) است، شخصیتی که همه متدیان عالم از مسلمان و مسیحی و زردشتی و همه آنهایی که متدین به دینی هستند منتظر مصلح جهانی برای آخر زمان هستند.

وی افزود: حتی آن هایی هم که متدین نیستند برای آخر الزمان یک نگاه و نظری دارند اینکه آینده جهان در اختیار مردی جهانی است، مردی که همه عشق و علاقه اش متعلق به خدا و مردم است و روزی خواهد آمد و جهان را طبق آنچه رسول خدا (ص) فرموده پر از عدل و داد خواهد کرد و این امر قطعی و مسلم است ما منتظر آن روز هستیم که جهان پر از خیر و برکت خواهد بود.

امام جمعه گرگان گفت: اینکه چرا حضرت ولی عصر (عج) زندگی شان منجر به غیبت شد واقعیتش این است که شرایط مهیا نبوده است، یعنی شرایطی که حضرت بیاد و کاری که باید انجام دهد را انجام دهد هنوز زمانش نرسیده است.  

وی افزود: دوم اینکه علت غیبت ایشان به دلیل بزرگی کاری است که می خواهد انجام دهد کاری که هیچ کس در عالم نتوانسته انجام دهد، این کار شخصیت بسیار بزرگی می خواهد و آن شخصیت امام زمان (عج) بوده است، ولی  شرایط مهیا نبود به همین دلیل موجب شد امام زمان (عج) از نظرها غایب شود و در حفظ و حراست خدای متعال باشد تا هر زمانی که وقتش شد آن شخصیت بیاید و کار را عملی کند.

امام جمعه گرگان در پاسخ به این سوال که وظیفه  مردم در زمان غیبت چیست، گفت: یکی ازوظایف این است که رابطه قلبی با حضرت ولی عصر (عج) داشته باشند، یکی از چیزهایی که همه عرفا می گویند این است که آنچه می تواند انسان را بسازد و تربیت کند محبت به شخصیت های بزرگ و اولیای خداست.

وی تصریح کرد: این محبت و عشق نسبت به ولی عصر باید در جامعه گسترش پیدا کند تا راه و دین خدا در عالم پیاده شود، باید همه بخواهیم تا همه در رکاب ایشان باشیم  و برای تحقق عدالت الهی و برپایی راه و دین خدا تلاش کنیم.

آیت الله نورمفیدی گفت: باید برای امام زمان (ع)دعا کنیم و با ایشان مرتبط باشیم، در روایات داریم « امام زمان (ع)می آید و زمین را پر از عدل و داد می کند؛ زمانی که ظلم همه جا را فرا گرفته است» در حال حاضر این ظلم را همه جا مشاهده می کنیم که آمریکا می خواهد قیم همه باشد و ظلم به یک معنا در جهان پر شده است با این نگاه فکر می کنم این ظهور خیلی طول نکشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید