در این 40 سال که از انقلاب می گذرد تندروی ها ی زیادی از چپ و راست  ، اصول گرا و اصلاح طلب دیدم  با اطمینان می گویم این تند روی ها دوام ندارد و تمام خواهد شد/ تندروهای اصول گرا و هم تندروهای اصلاح طلب هردوی آن ها به شکلی منزوی شده اند و اگر نشده اند انشالله خواهند شد/من طرفدار حرف حسابم حرف حق و منطقی اگر اصولگرا بزند می گویم آفرین اگر اصلاح طلب بزند می گویم آفرین/در همایش ها و نشست های شیعه و سنی هم همیشه می گویم وحدت با شعار درست نمی شود وحدت مبانی دارد اگر به آن پایبند باشیم وحدت عملی می شود/یکی از مشکلات  استان تهمت و تخریب یکدیگر است .بارها گفتم  اگر با هم اختلاف سلیقه داریم همدیگر را خراب نکنیم و تهمت نزنیم. اگر اختلاف سلیقه داریم حرف خودمان را بزنیم نه این که غیبت و توهین کنیم/یک اصولگرا و اصلاح طلب زمانی که وارد حیطه کاری و خدمت به مردم می شود باید این مسائل حزبی را وارد کار خود نکند و به بهترین شکل خدمت کند این مبنا هم به نفع اصولگرا و هم به نفع اصلاح طلب است

 

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، در دیدار اعضای خانه احزاب گلستان با ایشان اظهار کرد:خوشحالم با همه مشکلات ، امروز نهال جمهوری اسلامی ایران به درختی تنومند تبدیل شده است در این 40 سال که از انقلاب می گذرد تندروی ها ی زیادی از چپ و راست  ، اصول گرا و اصلاح طلب دیدم  .با اطمینان می گویم این تند روی ها دوام ندارد و تمام خواهد شد.

وی افزود: هم تندروهای اصول گرا و هم تندروهای اصلاح طلب هردوی آن ها به شکلی منزوی شده اند و اگر نشده اند انشالله خواهند شد، آنچه که مصلحت انقلاب و نظام است در این است که همه در کنار هم به فرمایش امام راحل بحث های طلبگی انجام دهند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: خودمان در مدرسه آقای بروجردی قم روزی مباحثه می کردیم، سر بحث واقعا دعوا می گرفتیم، در اتاق سیخی بود و یکی از افراد مباحثه سیخ را می گرفت تا من را بزند اما بعد از مباحثه با هم می گفتیم و می خندیدیم.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: یکی از خاصیت های بارز بحث های طلبگی این بود که سر بحث بعضا کتک کاری  هم می شد اما بحث که تمام می شد کینه و نفرتی پیدا نمی شد و هرچه بود مربوط به مباحثه بود.

آیت الله نورمفیدی گفت: بعضی ها می گویند ما جزو هیچگونه حزبی نیستیم دررابطه با خود من بارها پرسیده شده است شما اصلاح طلب  یا  اصولگرایی ؟ من گفتم هیچ کدام نیستم و به یک معنا هردو هستم.

نماینده ولی فقیه دراستان گلستان گفت: اگر وابستگی جناحی نداشته باشیم جدی تر می توانیم از نظام دفاع کنیم؛از ابتدا اعتقاد و مبنای بنده همین بوده و هست  ، این برای خیلی ها جای تعجب دارد که من هیچگونه وابستگی ندارم اما می گویم هم اصولگرا و هم اصلاح طلب هستم  چرا که  من طرفدار حرف حسابم حرف حق و منطقی اگر اصولگرا بزند می گویم آفرین اگر اصلاح طلب بزند می گویم آفرین.

وی گفت: آنچه را که امروز همه باید پایبند به آن باشیم این است که این کشور برای استقلال و عظمت خود چه فراز و فرودهایی را تجربه کرده است باید قدر دان همه افرادی که برای توسعه، پیشرفت و اعتلای کشور تلاش کرده اند باشیم .

امام جمعه گرگان گفت: آنچه برای این کشور لازم است توسعه و پیشرفت این کشور در تمام زمینه ها و از جمله مسائل اقتصادی است، در مسائل فرهنگی هم اگر تدبیر و هماهنگی ... در کشور باشد مشکلات حل می شود اما به جای اینکه به فکر پیشرفت آن باشیم با هم دعوا می کنیم، تنازع جامعه را سست می کند و زمینه را برای ورود دشمن آماده می کند.

وی افزود: در قرآن آمده همه باید از خدا و پیغمبر اطاعت خدا کنید ، با هم دعوا نکنید که سست و فشل می شوید و ابهت تان از بین می رود؛ معتقدم اختلاف موجب نفوذ دشمن می شود و کودتای 28 مرداد هم به همین دلیل بود زمینه های اختلاف پیش می آید و موجب می شود شاه را برگرداند اختلاف روزنه ای است که دشمن وارد می شود باید خوشحال باشیم جامعه به این حد رسیده است که خود را تحمل کنیم.

امام جمعه گرگان گفت: در همایش ها و نشست های شیعه و سنی هم همیشه می گویم وحدت با شعار درست نمی شود وحدت مبانی دارد اگر به آن پایبند باشیم وحدت عملی می شود، اما همه شعار می دهیم در استان های دیگر این مشکلات حل نشده است اولینش این است که همدیگر را بپذیریم شیعه نگوید سنی کافر است سنی نگوید شیعه رافضی است.

امام جمعه گرگان گفت: در رابطه با مسائل استان مشکلات به خیلی از چیزها برمی گردد که با گفتن من حل نمی شود و نیازمند زمان است و با تبلیغ درست نمی شود یکی از مشکلات  استان تهمت و تخریب یکدیگر است .بارها گفتم اگر با هم اختلاف سلیقه داریم همدیگر را خراب نکنیم و تهمت نزنیم. اگر اختلاف سلیقه داریم حرف خودمان را بزنیم نه این که غیبت و توهین کنیم.

وی تصریح کرد:  یک اصولگرا و اصلاح طلب زمانی که وارد حیطه کاری و خدمت به مردم می شود باید این مسائل حزبی را وارد کار خود نکند و به بهترین شکل خدمت کند این مبنا هم به نفع اصولگرا و هم به نفع اصلاح طلب است اما اگربخواهیم آن جا را میدان این مسائل حزبی قرار دهیم ائتلاف بهم می خورد باید به این رشد برسیم اما متاسفانه در استان همه همدیگر را خراب می کنیم نیروهای شرق غرب را خراب می کنند اصولگرا اصلاح طلب را خراب می کنندو بالعکس،تخریب یکدیگر یکی از ریشه های مشکلات استان ماست.

آیت الله نورمفیدی در پایان گفت: راه آهن اینچه برون خیلی  می تواند برای استان ما مفید باشد سه رئیس جمهور آمدند و آن را افتتاح کردند اما فقط در مسیر گرگان تا اینچه برون از آن استفاده میشود، این راه آهن می تواند میدان فعال اقتصادی باشد چراکه از چین اجناس 15 روزه می تواند وارد شود اما سر دو سه میلیون دلار اختلاف وجود دارد و برخی از مسئولان ما می ترسند.